قرص زینک پلاس و رشد مو

قرص زینک پلاس

یکی از مواد معدنی بسیار مفید و لازم برای بدن زینک است که فقدان آن باعث ایجاد عوارض و بیماری هایی در بزرگسالان و کودکان می شود. زینک یک مکمل غذایی است که در کنار دیگر مواد مغذی برای بدن نیاز است. قرص زینک برای بدن فواید بسیاری دارد از جمله فواید آن تقویت ناخن و مو و همچنین پوست است.  در این مقاله به بررسی فواید زینک برای بدن و به خصوص فواید و تاثیر زینک بر روی مو می پردازیم. تاثیر مو در زیبایی انسان قابل انکار نیست و افرادی از معضلات مو رنج می برند؛ تیم  تخصصی فولیمو با در اختیار داشتن متخصصین در حوزه مو به شما کمک می کند که موهای زیبا و پر پشت داشته باشید. تیم فولیمو با ارائه خدماتی مانند تقویت مو، مزوتراپی، جلوگیری از ریزش مو با روش های علمی و معتبر و همچنین کاشت مو زیبایی را به شما هدیه می دهد.

آنچه در این مقاله بررسی می شود:

  • زینک پلاس
  • نحوه مصرف قرص زینک پلاس
  • دوره مصرف قرص زینک پلاس
  • خواص قرص زینک پلاس
  • تاثیر قرص زینک پلاس در رشد موها
  • فواید قرص زینک پلاس
  • عوارض قرص زینک پلاس
  • قیمت مصرف زینک پلاس
  • نتیجه گیری قرص زینک پلاس و رشد مو
قرص زینک پلاس یکی از نیازهای ضروری بدن

زینک پلاس

یکی از کاربردهای زینک در گذشته ترمیم زخم بوده است و این اهمیت زینک را از گذشته تا کنون نشان می دهد. زینک یکی از مواد مغذی و مورد نیاز بدن ماست که می تواند عملکرد بدن ما را به خوبی تنظیم کند و این امر می تواند با مصرف منظم زینک اتفاق افتد. کمبود زینک در بدن باعث ایجاد اشکال در سیستم ایمنی بدن می شود و بدن را در مقابل بیماری و انواع ویروس ها آسیب پذیر می کند به همین دلیل توصیه می شود به صورت مرتب از قرص زینک پلاس در برنامه روزانه استفاده شود.

مصرف منظم قرص زینک پلاس در تقویت سیستم ایمنی موفق است.

نحوه مصرف قرص زینک پلاس

زینک پلاس هم به صورت قرص و هم به صورت شربت در داروخانه های مختلف به راحتی در دسترس است. اگر زینک پلاس به صورت قرص مصرف شود به طور معمول روزانه یک عدد است. البته این مقدار بسته به دوز قرص متفاوت است و میزان مورد نیاز برای بدن معمولاً روی بسته درج می شود. برای مصرف قرص زینک توسط بزرگسالان معمولاً مقدار 15 تا 30 میلی گرم را توصیه می کنند و دوز های بالاتر برای افرادی است که دچار کمبودهای جدی هستند. البته این موضوع را نیز باید بدانید که مصرف روزانه بیش از 40 میلی گرم زینک توصیه نمی شود.

زمان مصرف قرص زینک پلاس

زمان مصرف زینک پلاس و همچنین مکمل های حاوی زینک یک ساعت قبل از خوردن غذا یا 2 ساعت بعد از خوردن غذا است. برای افرادی که قرص زینک باعث ایجاد درد در معده آن ها می شود پزشکان توصیه می کنند این قرص را همراه با غذا و با آب فراوان مصرف کنند. توصیه دیگر برای مصرف قرص زینک این است که ترجیحاً با مواد حاوی کلسیم و آهن و نوشیدنی های کافئین دار مصرف نشود زیرا باعث کاهش جذب روی می شود. در مصرف هرگونه داروی مکمل نباید به صورت خود سرانه اقدام کرد و قطعاً باید با پزشک متخصص مشورت کرد.

زمان مصرف قرص زینک پلاس

دوره مصرف قرص زینک پلاس

بعد از انجام آزمایشات و معاینات توسط پزشک میزان مصرف و دروه بنا به نیاز بدن هر شخص مشخص می شود. دوره مصرف را نمی توان دقیقاً مشخص کرد زیرا نیاز بدن هر شخص با شخص دیگر متفاوت است و با صلاح دید پزشک تعداد دوره برای مصرف قرص زینک باید مشخص شود.

مصرف مکمل غذایی زیر نظر پزشک

 خواص قرص زینک پلاس

قرص زینک علاوه بر اینکه برای پوست و مو و زیبایی بسیار مفید است بعد از مکمل آهن مهم ترین نیاز برای بدن است. معمولاً مکمل زینک دارای برخی ویتامین های گروه ب و ث و روی است.  قرص زینک پلاس خواص فراوانی برای بدن دارد و کمبود آن باعث ریزش مو، شکنندگی ناخن ها و مشکلات پوستی می شود که در این صورت با صلاح دید پزشک باید قرص زینک مصرف کرد.

کمبود زینک باعث ایجاد مشکلاتی می شود

تاثیر قرص زینک پلاس در رشد موها

داشتن موهای سالم و پر پشت خواسته ی هر فردی است؛ بسیاری از خانم ها و آقایان از کم پشتی مو، ریزش مو، موخوره و …. رنج می برند و روش های مختلف را برای درمان به کار می برند بدون اینکه به تاثیر مواد معدنی و غذا ها توجه کنند. روی یکی از موثر ترین عناصر حیاتی برای رشد مو است. استفاده از قرص زینک موجب می شود که بافت های  آسیب دیده مو ترمیم شود و وجود آن در بدن منجر به تولید پروتئین و کلاژن مورد نیاز بدن می ‌شود. تولید کلاژن در روال رشد موها و جلوگیری از ریزش شدید موی سر بسیار مفید است و همین طور از سفید شدن موهای سر پیش گیری می ‌کند.

یکی دیگر از روش های تقویت مو مزوتراپی مو است که از تزریق مواد مغذی به ریشه مو باعث تقویت ریشه مو می شود و باعث افزایش رشد مو، جلوگیری از ریزش مو و در نهایت باعث داشتن موهایی زیبا می شود. قبل از مصرف هر دارو و مکمل باید با متخصصین این حوزه مشورت کنید تا نتایج بهتری از مصارف مکمل ها بگیرید؛ متخصصین تیم فولیمو به شما در این امر کمک می کنند تا مو های زیبا و براق داشته باشید.

داشتن موی زیبا از عوامل موثر در زیبایی

 فواید قرص زینک پلاس

روی مهم ترین عنصر موجود در زینک پلاس است و از فواید مصرف آن می توان به تاثیر شگرف آن در تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد. زینک پلاس بر روی سلامت پوست، جلوگیری از شکنندگی ناخن و ریزش مو بسیار تاثیر دارد. مصرف زینک در کودکان باعث افزایش رشد جسمانی و ذهنی کودکان و نوجوانان می شود. زینک روی بینایی تاثیر گذار است و باعث افزایش دید می شود و در مواردی باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود. برای درمان کم خونی مصرف قرص زینک پلاس موثر است و در تقویت قدرت باروری بسیار تاثیر گذار است.

زینک پلاس فواید فراوانی دارد

عوارض قرص زینک پلاس

 زینک پلاس مشابه دیگر مکمل‌ های غذایی با وجود فواید بسیار، در صورت استفاده نادرست ممکن است عوارضی را به دنبال داشته باشد. به منظور جلوگیری از عوارض قرص زینک پلاس، بهتر است این مکمل غذایی با دستور پزشک مصرف شود و هیچ گاه خودسرانه این مکمل را مصرف نکرد. از جمله عوارض قرص زینک پلاس که در موارد بسیار کم و در صورت استفاده نادرست دیده می شود می توان به ضعف سیستم ایمنی بدن و کاهش شدید سطح کلسترول خوب در بدن و همچنین افزایش میزان اسید اگزالیک در ادرار اشاره کرد. از دیگر عوارض آن می توان به تکرر ادرار و اسهال و همچنین ایجاد اختلال در خواب و در نتیجه خواب آلودگی، تپش قلب و سردرد اشاره کرد؛ و از عوارض بسیار نادر می توان کاهش میزان انرژی بدن، حالت تهوع و استفراغ، درد معده و گر گرفتگی صورت را برشمرد.

مصرف بیش از حد زینک عوارض زیادی دارد

قیمت قرص زینک پلاس

زینک پلاس انواع متفاوتی دارد که در داروخانه ها به راحتی در دسترس است و قیمت زینک پلاس بر اساس دوز قرص، برند و … تعیین می شود و هر شخص بنا به نیاز بدن، جنسیت، سن و صلاح دید پزشک مکمل مورد نظر خود را انتخاب می کند.

قرص زینک انواع مختلفی دارد

نتیجه گیری قرص زینک پلاس و رشد مو

قرص زینک پلاس از محبوب ‌ترین مکمل‌ های غذایی است که به دلیل افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن و سلامت پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرد. این مکمل به راحتی در دسترس است و در تمامی داروخانه ها یافت می شود. بسیاری از افراد زیر نظر پزشک از این مکمل استفاده کرده اند و به نتایج بسیار خوبی رسیده اند. بهترین حالت مصرف مواد غذایی حاوی زینک در کنار مکمل غذایی آن است. تیم تخصصی کاشت مو فولیمو با ارائه خدماتی چون کاشت مو، مزوتراپی مو، جلوگیری از ریزش مو و تقویت مو به شما کمک می کند تا موهای سالم داشته باشید و زیبا به نظر برسید

مصرف مواد غذایی حاوی زینک در کنار مکمل غذایی

کاشت مو مشهد

تیم کاشت مو فولیمو با بیش از 8 سال تجربه و 1000 کاشت موی موفق به طور تخصصی در شهر مشهد اقدام به انجام کاشت مو به روش مدرن FIT می کند. اگر قصد دارید تا به صورت تضمینی زیبایی موهایتان را به سرتان بازگردانید همین حالا می توانید با شماره تلفن 09155550612 تماس گرفته و با مشاوران تیم کاشت موی ما مکالمه کنید. خوشبختانه مشاوره تلفنی تیم ما کاملا رایگان است و متخصصین ما تلاش خواهند کرد در طول ان به تصمیمی درست درباره درمان طاسی سر شما برسند.

فهرست مطالب

Share on email
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *