جلوگیری از ریزش مو در ماه رمضان – علت ریزش مو در ماه رمضان

ریزش مو در ماه رمضان

علت ریزش مو در ماه رمضان چیست؟ ماه رمضان ، ماه مهمانی خدا ، ماهی است که در ان مسلمانان باید روزه بگیرند و همانطور که میدانید روزه گرفتن می تواند تاثیرات مختلفی را بر روی قسمت های مختلف بدن بگذارد. ریزش مو سر یکی از این تاثیرات است. در این مقاله ما قصد بررسی اینرا داریم که چطور از ریزش مو در ماه مبارک رمضان جلوگیری کنیم.

علت ریزش مو در ماه رمضان

دو مورد اصلی باعث می شوند که در طول ماه رمضان موهای شما دچار ریزش شوند. اول از همه مسئله تغییر سیکل و برنامه خواب شماست. در این ماه اکثر مردم عادت دارند که تا سحر بیدار بمانند وبرنامه خواب خود را از سحر تا بعد از ظهر تنظیم کنند. این تغییر ریتم خواب ، موجب به وجود امدن تغییرات هورمونی در بدن شما خواهد شد. نتیجه این فرایند پس از مدتی موجب ریزش موی شما می شود. لذا سعی کنید تا جایی که می توانید برنامه خواب خود را تغییر ندهید و یا به ساعت همیشگی نزدیک کنید. مورد دوم مسئله روزه گرفتن است. روزه گرفتن در ماه رمضان ممکن است باعث شود که مواد معدنی و ویتامین های کافی به موهای شما نرسد. و همین مورد مهم ، سبب ریزش موی شما خواهد شد.

ماه رمضان
:سعی کنید در ماه مبارک رمضان از مصرف پیاز ، سیر و تربچه پرهیز کنید و تا می توانید مایعات بنوشید تابدن شما دچار کم ابی و عوارض آن نشود.

جلوگیری از ریزش مو در ماه رمضان

همانطور که بررسی کردیم ، در ماه رمضان امکان افزایش ریزش مو برای روزه داران وجود دارد و اگر سلامت موهایتان برایتان مهم است باید به فکر راهی برای درمان و جلوگیری از وقوع ان باشید. در ادامه قصد معرفی چند راه مفید برای جلوگیری از این ریزش مو را داریم.

  • به مدت 5 هفته ، هر هفته امپول بیوتین را تزریق کنید.
  • در وعده های غذایی سحر و افطار ، کپسول بیوتین هلث را استفاده کنید. برای اشنایی با دیگر مکمل های تقویت مو می توانید به این لینک مراجعه کنید.
  • در وعده های غذایی خود از تخم مرغ ، کرفس و سیب زمینی استفاده کنید.
  • به مدت 3 هفته امپول نوروبین را تزریق کنید. این امپول سرشار از ویتامین هایی است که تقویت و رشد مو کمک شایانی می کنند.
  • استفاده هر شب از مکمل هیر ویت و یا استفاده از اجیل و قارچ در وعده های غذایی از ریزش مو در ماه رمضان جلوگیری می کند.
  • انجام روش مزوتراپی برای ریزش های شدید و موهای حساس
  • ماساژ شبانه روغن نارگیل بر روی کف سر ( مطمئن شوید که پس از شست و شو هیچ روغنی بر روی سر باقی نمانده باشد.)

نکته : سعی کنید در این یک ماه از مصرف پیاز ، سیر و تربچه پرهیز کنید و تا می توانید مایعات بنوشید. از طرفی مصرف غذاهای پر چرب مثل زولبیاو بامیه و … می تواند مشکلات شما را دو چندان کند.

سخن پایانی

در پایان باید بگویم که به هیچ عنوان جای نگرانی نیست و شما می توانید به راحتی با رعایت موارد بالا و استفاده از شیوه های درمانی که ذکر شد ، ریزش مو در ماه رمضان را کنترل کرده و سلامت موهایتان را تضمین کنید و به راحتی به استقبال ماه مهانی خداوند بروید.

فولیمو را در اینستاگرام دنبال کنید:

فهرست مطالب

Share on email
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *