عوارض مزوتراپی چیست؟ بررسی معایب مزوتراپی

عوارض مزوتراپی

مزوتراپی چیست؟ آیا مزوتراپی عوارض دارد؟ اگر از ریزش مو رنج می برید و تا به حال راه های جلو گیری از ریزش مو را بررسی کرده اید قطعا نام مزوتراپی را بار ها و بارها شنیده اید. در این مقاله قصد بررسی عوارض مزوتراپی و معایب مزوتراپی را به صورت دقیق و موشکافانه داریم پس با فولیمو همراه باشید.

مزوتراپی چیست؟

در پاسخ به این سوال که مزوتراپی چیست باید بگوییم همانطور که در مقالات پیشین سایت گفتیم , مزوتراپی در واقع یکی از روش‌های درمانی تزریقی که جهت درمان ریزش مو و تقویت موها استفاده میشود مزوتراپیمی باشد. در این روش داروها، ویتامین ها و مواد مغذی به لایه میانی پوست تزریق میگردد تا توسط ریشه ی موها جذب گردیده و تقویت شوند. با توجه به نیاز سلول های مویی مواد تزریق شده شامل مواد معدنی، ویتامین ها و عصاره برخی از گیاهان دارویی، پروتئین ها و تعدادی از اسیدهای آمینه و آنزیم ها می باشد. این مواد همگی جز مواد معدنی هستند که موجب تقویت و جلوگیری از ریزش موها می شوند.

فولیمو را در آپارات دنبال کنید

آیا مزوتراپی عوارض دارد؟

بعد از بررسی اینکه مزوتراپی چیست حال به سراغ عوارض ان می رویم. متاسفانه پاسخ مثبت است. با اینکه مزوتراپی یک روش سودمند و مفید برای درمان ریزش مو و تقویت موی سر است اما خالی از عوارض هم نیست و می تواند یک سری عوارض جانبی را برای فرد به دنبال داشته باشد. اولین بار روش مزوتراپی در کشور های اروپایی مورد استفاده قرار گرفت که تا آن زمان افرادی که با این روش سرو کار داشتند کمتر متوجه عوارض مزوتراپی بودند اما پس از گذشت مدت ها به عوارض این روش پی بردند.

مزوتراپی
یکی از عوارض مزوتراپی احساسدرد در هنگام تزریق مواد به پوست سر است.

عوارض مزوتراپی

  • احساس سرگیجه و کسالت و همچنین خسته کننده بودن این روش به دلیل تکرار دفعات درمان
  • ایجاد عفونت باکتریایی که بسیار نادر است. این مشکل احتمال دارد در تزریق‌های معمولی نیز بوجود بیاید ولی خوشبختانه بسیار نادر است. در هرصورت اگر بعد از جلسه مزوتراپی نشانه‌هایی از عفونت مشاهده کردید سریعا به پزشک خود اطلاع دهید.
  • احساس سردرد که معمولا در روز بعد مزوتراپی کامل از بین می رود.
  • اسکار (گوشت اضافه یا جای زخم) مادام العمر در افرادی که سابقه تشکیل گوشت اضافه در بدن دارد.
  • نکروز بافتی: این مورد عارضه ای نادر است که به دلیل مصرف دوزهای بالا و یا تزریق دارو در عمق نامناسب ایجاد می شود.
  • امکان بروز پیگمانتاسیون ( واکنش التهاب پوست)
  • ایجاد واکنش آلرژیک به مواد تزریقی: قبل از تزریق پزشک متخصص معاینات لازم را انجام می دهد تا مطمئن شود حساسیت وجود ندارد.
  • موقتی و غیر دائمی بودن اثرات این روش
  • تورم، کبودی و التهاب به دلیل فرو رفتن سوزن در پوست سر که بعد از سه یا چهار ساعت از بین میرود
  • درد در هنگام تزریق مواد به پوست سر نیز یکی از معایب مزوتراپی است.
مزو
یکی ازدلایل محبوبیت روش مزوتراپی برای بهبود ریزش مو همین عوارض کوچک و نادر ان است که به راحتی قابل چشم پوشی هستند.

آیا عوارض مزوتراپی جدی و خطرناک هستند؟

آیا مزوتراپی عوارض دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم خیر. عوارض مروتراپی بسیار ناچیز و نادر هستند که احتمال به وقوع پیوستن انها کم است و در صورت مشاهده در مدت کمی بهبود می یابند و می توان به راحتی از انها چشم پوشی کرد.پس جای نگرانی نیست چراکه یکی ازدلایل محبوبیت روش مزوتراپی برای بهبود ریزش مو همین عوارض کوچک و نادر آن است.

معایب مزوتراپی
عملیات مزوتراپی ممکن است واکنش آلرزیک در پی داشته باشد که این عارضه می تواند با مصرف دارو های خاص پس از مزوتراپی درمان و بهبود یابد.

نکته :  در دو هفته اول پس از مزوتراپی شاهد ریزش ملایم موها خواهیم بود که امری عادی می باشد و به دلیل سازگار شدن مواد تزریق شده با بدن این مورد کاملاً طبیعی می باشد. پس نگران نباشید چرا که پس از سازگار شدن بدن با این عارضه، ریزش از بین خواهد رفت و کم کم اثرات مفید مزوتراپی بر روی موهایتان را مشاهده خواهید کرد.

چگونه واکنش آلرژیک به مواد تزریقی در مزوتراپی را کنترل و درمان کنیم؟

در صورت بروز واکنش آلرژِیک به مواد تزریقی به راحتی می توان با استفاده از دارو های دیفین هیدرامین و یا پردنیزولون انرا کنترل و درمان کرد پس در این صورت هم مشکلی وجود نخواهد داشت و نیاز به نگرانی نیست.

مزوتراپی
احساس سرگیجه و کسالت و همچنین خسته کننده بودن این روش به دلیل تکرار دفعات درمان
یکی از معایب روش مزوتراپی است.

بهترین کلینیک برای انجام مزوتراپی کجاست؟

عملیات مزوتراپی باید توسط یک تکنسین با تجربه انجام پذیرد که از بهترین مواد جهت انجام مزتوراپی مشتریان خود استفاده می کند. لذا توجه داشته باشید که به یک تکنسین مجرب مراجعه کنید و از بهترین و با کیفیت مواد مزوتراپی بازار استفاده کنید تا بهترین نتیجه را گرفته و تقویت موهای شما به بهترین شکل انجام شود. یکی از مجموعه هایی که کاشت مو انجام می دهد تیم فولیمو است.

مجموعه معتبر کاشت مو فولیمو در شهر مشهد با بیش از 7 سال سابقه و همچنین بیش از 1000 کاشت موی موفق به صورات رایگان برای تمامی کسانی که کاشت خود را در این مجموعه انجام دهند اقدام به مزوتراپی می کند. پس همین حالا می توانید به راحتی با شماره تلفن 09155550612 تماس حاصل کنید تا ابتدا مشاوره کاملا رایگان دریافت کرده و سپسنوبت کاشت خود را در صورت نیاز دریافت کنید. فویمو با ارائه ضمانت نامه کتبی تضمین می دهد بهترین و پر تراکم ترین کاشت ممکن را برای شما به ارمغان اورد. پس به راحتی و با خیال اسوده می توانید بازیابی زیبایی موی سرتان را به دست تکنسین های مجرب تیم فولیمو بسپارید.

صفحه فولیمو را در اینستاگرام دنبال کنید:

فهرست مطالب

Share on email
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *