درمان شوره سر – چگونه شوره مو را از بین ببریم؟

علت شوره سر

برای دیدن آموزش تصویری “علت و درمان شوره سر” در یوتیوب کلیک کنید (یوتیوب نیاز به فیلترشکن دارد)

ایا از شوره سر رنج می برید و به دنبال راهی برای از بین بردن شوره سر خود هستید؟ ایا می خواهید بدانید که درمان شوره سر چیست؟ با فولیمو همراه باشید تا بهترین را ه های درمان و جلوگیری از شوره مو سر را باهم بررسی کنیم.

کانال فولیمو را در سایت آپارات دنبال کنید.

شوره مو چیست؟

همانطور که در مقاله علت شوره زدن مو بیان کردیم ، هر بیست و هشت روز یک بار سلول های فرسوده پوست سر جدا می شوند و سپس سلول های جدیدی جایگزین انها می شوند. اما گاهی مواقع در انجام این فرایند جایگزینی خللی ایجاد می شود که باعث می شود سلول های جدید تشکیل نشوند و سلول های فرسوده روی هم انباشته شوند. سلول های فرسوده بعد از انباشته شدن از پوست جدا می شوند و به صورت شوره روی موها می نشینند.

شوره سر تاثیر بسیار بدی بر روی زیبایی و سلامت موهای انسان می گذارد. شوره زدن مو ها اعتماد به نفس شما را کاهش می دهد و باعث می شود در اجتماع همواره با مشکل کمبود اعتماد به نفس و نگرانی درباره زیبایی سرتان مواجه شوید. پس باید به دنبال راهی برای از بین بردن و درمان شوره سر خود باشید.

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

در واقع برای شوره یا پوسته درمان قطعی وجود ندارد و شما می توانید با رعایت راه های مراقبتی ساده , میزان شوره موی خود را کاهش داده و ان را از بین ببرید. با ما همراه باشید تا در ادامه راه های از بین بردن و کاهش شوره سر را بررسی کنیم.

از بین بردن شوره مو
شوره زدن موهایتان تاثیر بسیار بدی بر روی زیبایی و سلامت موهای شما می گذارد.

میزان استرس خود را کاهش دهید!

همانطور که در مقالات قبلی نیز بررسی کردیم ، استرس باعث تولید چربی بیشتر در پوست سر می شود و میزان چربی مو نیز با میزان شوره سر ارتباط مستقیم دارد. پس اگر از شوره سر رنج می برید و احساس می کنید که انسان مضطربی هستید باید برای درمان شوره سر خود ، از میزان استرس تان بکاهید. سعی کنید با حفظ ارامش و تفکر مثبت به انجام ریلکسیشن، یوگا و دیگر حرکات ارام بخش مشغول شوید تا استرس شما کاهش یابد و ارامش به بدن شما بازگردد.

رژیم غذایی خود را اصلاح کنید!

بله درست خواندید! رژیم غذایی شما و وعده هایی که برای مصرف خوراکی در طول روز انتخاب می کنید تاثیر زیادی بر روی شوره زدن پوست سر شما دارد. سعی کنید مصرف غذا های فست فود مانند سوسیس و کالباس را کاهش داده و از مکمل غذایی بیوتین برای سلامت موهایتان استفاده کنید.

شامپو ضد شوره
اگر موهایتان را به درستی نشویید و کف حاصله را به طور کامل پاک نکنید ، همین مورد می تواند تبدیل به یک علت برای شوره زدن موهایتان شود.

پاکیزگی دشمن شوره است

با رعایت بهداشت فردی و مراقبت های بهداشتی می توانید احتمال شوره زدن موهایتان را به شدت کاهش دهید. سعی کنید روبالشتی خود را در فاصله زمانی کم بشورید و در هنگام استحمام نیز ، موهایتان را به صورت کامل و حداقل دوبار با شامپو های مخصوص و ضد شوره بشویید. اجازه دهید کف حاصل از شست و شو روی سر شما برای مدتی بماند سپس به صورت کامل کف را از روی موهایتان پاک کنید. به این نکته توجه کنید که اگر موهایتان را به درستی نشویید و کف حاصله را به طور کامل پاک نکنید ، همین مورد می تواند تبدیل به یک علت برای شوره زدن موهایتان شود.

استفاده بیش از حد از سشوار ممنوع!

هنگامی که موهایتان چرب است ، استفاده از سشوار و حرارت بالای ان باعث می شود که چربی موجود روی موهایتان به پوست کف سرتان بچسبد. همین چربی چسبیده شده به کف سر باعث ایجاد شوره خواهد شد. پس سعی کنید برای جلوگیری از شوره زمانی که موهایتان چرب است از سشوار برای حالت دادن موهایتان استفاده نکنید.

علت شوره مو
با رعایت بهداشت فردی و مراقبت های بهداشتی می توانید احتمال شوره زدن موهایتان را به شدت کاهش دهید.

استفاده از شامپو های مخصوص

یکی از بهترین و مناسب ترین راه های جلوگیری از بین بردن شوره سر ، استفاده از شامپو های مخصوص است. این شامپو ها با کنترل و کاهش چربی مو ، از ایجاد شوره در سر جلوگیری می کنند. شما باید حداقل سه بار در هفته از شامپو های ضد شوره استفاده کنید و پس از اینکه میزان شوره سر شما کنترل شد مقدار استفاده از شامپو های مذکور را به یک بار در هفته کاهش دهید. به این نکته نیز توجه کنید که بهتر است هر چند وقت یکبار شامپوی خود را تعویض کنید. چراکه امکان مقاوم شدن شوره سر شما به ترکیبات موجود در شامپو وجود دارد.

استفاده بیش از حد از شامپو های ضد شوره موجب به وجود امدن خارش ، حساسیت و سوزش در پوست سر شما خواهد شد لذا سعی کنید میزان استفاده از شامپو های مخصوص را کنترل کنید.

شوره همراه با زخم و جوش نشانه چیست؟

گاه شوره زدن مو اگر با علائم های دیگر همراه شود می تواند نشانه یک بیماری خاص باشد به عنوان مثال اگر شوره سر شما با زخم و جوش سر همراه بود باید حتما به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید چرا که این عارضه ها نشانه ی بیماری درماتیت سبورئیک هستند.

چگونه شوره را از بین ببریم؟ از بین بردن شوره
هنگامی که موهایتان چرب است ، استفاده از سشوار و حرارت بالای ان باعث می شود که چربی موجود روی موهایتان به پوست کف سرتان بچسبد.

شوره به همراه تغییر رنگ ناحیه ارنج و زانو نشانه چیست؟

اگر شوره موهایتان همزمان با تغییر رنگ ناحیه ارنج و زانوی شما اتفاق افتاده است نیز باید سریعا به پزشک مراجعه کنید چرا که این عارضه ها نشانه بیماری پسوریازیس هستند و باید نسبت به درمان ان اقدام کنید.

در پایان باید بگویم اگر موارد ذکر شده در طول مقاله را به درستی انجام دهید قطعا نتیجه مناسب را مشاهده خواهید کرد و زیبایی ، سلامت و شادابی به موهایتان باز خواهد گشت.

صفحه فولیمو را در اینستاگرام دنبال کنید:

فهرست مطالب

Share on email
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *