کاشت مو بهتر است یا پروتز مو؟ مقایسه دقیق کاشت مو با پروتز مو

مقایسه کاشت مو و پیوند مو

کاشت مو بهتر است یا پروتز مو؟ پروتز مو چیست؟ بسیاری از افراد که از ریزش مو و طاسی رنج می برند به دنبال راهی برای جبران این نقص هستند. کاشت مو و پروتز مو دو گزینه موجود برای این افراد به شمار می روند. ما در این مقاله قصد مقایسه دقیق کاشت مو با پروتز مو را داریم تا شما را در انتخاب و تشخیص مناسب ترین راه برای بازگردانی زیبایی خود یاری کنیم.

کانال فولیمو در اپارات را دنبال کنید

تفاوت کاشت مو و پروتز مو

پروتز مو چیست؟ برای کسب اطلاعات دقیق و کامل درباره پروتز مو و ویژگی های ان می توانید به این لینک مراجعه کنید. در ادامه قصد بررسی تفاوت های اضلی کاشت مو و پروتز مو را داریم.

کدام روش دائمی و کدام روش موقت است؟

پس از دانستن اینکه پروتز مو چیست حال قصد بررسی و مقایسه ویژگی های ان با کاشت مو را داریم. قطعا اولین و مهمترین نکته ای که باید هنگام انتخاب یکی از این دو روش انتخاب کنید بررسی دائمی بودن انهاست. در روش کاشت مو به علت مقاوم بودن موهای کاشته شده نسبت به هورمون ها ، این موها تا اخر عمر همراه شما خواهند بود اما در رو ش پروتز مو نیاز است که هر دو سال یکبار کلاه گیس تهیه شده را تعویض کنید و پروتز جدیدی بر روی سر نصب کنید.

پروتز مو

درد کدام روش کمتر است؟

در مجموعه کاشت مو فولیمو ، عملیات پیوند مو با کمترین درد ممکن انجام می شود تا جایی که می توان این شدت درد را بسیار نا چیز نامید اما پروتز مو حتی همین میزان درد مختصر را نیز ندارد.

سرعت نتیجه بخش بودن

هنگامی که برای انجام پروتز مو به مراکز مربوطه مراجعه می کنید ، پروتز همان روز برای سر شما نصب می شود و طبیعتا شما در طول همان به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید. اما در کاشت مو ، شما به حداقل 6 ماه زمان نیاز دارید تا نتیجه اولیه و قطعی کاشت موی سر خود را ببینید.

کدام روش طبیعی تر است؟

یکی از مهمترن ملاک هایی که باید در مقایسه و انتخاب یکی از این دو روش در نظر بگیرید طبیعی یا غیر طبیعی بودن انهاست. در پروتز مو ، موی نصب شده هیچ رشدی ندارد و از این نظر کاملا مشابه کلاه گیس های معمولی می با شد اما به این نکته توجه کنید که شما می توانید موهای کاشته شده را کوتاه یا بلند کرده و حتی تغییر حالت دهید و کاملا مثل موهای طبیعی انسان با انها رفتار کنید. لذا اگر به دنبال روشی طبیعی تر و کارامد تر هستید روش کاشت مو مناسب شماست.

کاشت مو بهتر است یا پروتز مو؟

مقایسه هزینه پروتز مو و کاشت مو

یکی دیگر از مهمترین ملاک ها در مقایسه این دو روش مسئله هزینه انهاست. ممکن است در ابتدا با خود فکر کنید که هزینه کاشت بسیار بیشتر از پروتز است به همین دلیل است که افرادی که دچار ریزش شدید می شوند معمولا این روش را به صرفه تر می دانند و انرا به کاشت موی سر ترجیح می دهند. اما باید به این نکته توجه کنید که اولا انتخاب این روش ممکن است در ابتدا مبلغ کمتری را نسبت به انجام کاشت موی سر هزینه کنید اما پس از مدتی هزینه های ان (خرید چسب مخصوص و ترمیم کلاه گیس) نسبت به انجام یکباره کاشت مو بسیار بیشتر خواهد شد.

تفاوت در مراقبت های بعد از هر روش

پس از انجام کاشت مو سر شما باید مراقبت های لازم را تا 6 ماه پس از کاشت مو انجام دهید تا بتوانید نتیجه دلخواه را از کاشت خود دریافت کنید. اما در روش پروتز مو شما باید هر روز حمام کرده و چسب را از روی سر خود جدا کنید. در کل مراقبت های پروتز مو بسیار بیشتر از مراقبت های پس از کاشت هستند.

تفاوت در القای اعتماد به نفس!

معمولا افراد به علت اینکه به موهای پروتز تعلق ندارد ، اعتماد به نفس کافی در طول استفاده از این نوع کلاه گیس ها نخواهند داشت. اما افرادیکه کاشت موی سر انجام می دهند به علت قابلیت شخصی سازی و حس تعلقی که به موهای تازه خود دارند و همچنین به دائمی بودن انها احساس بهتر و اعتماد به نفس بیشتری خواهند داشت. لذا اگر به دنبال اینهستید که حس بهترین را در هنگام استفاده از این روش ها دریافت کنید ما به شما روش کاشت مو را پیشنهاد می کنیم.

کلاه گیس پروتز مو
تصویری از شکل کلاه گیس هایی که برای پروتز مو استفاده می شوند.

مقایسه کاشت مو با پروتز مو

پس از بررسی تمامی تفاوت های پروتز مو و کاشت مو حال قصد جمع بندی نهایی و پیشنهاد یکی از روش های فوق را داریم. تیم کاشت مو فولیمو با توجه به هزینه کمتر ، القای اعتماد به نفس بیشتر و طبیعی تر بودن روش کاشت مو ، این روش را جهت بازیابی زیبایی موهایتان به شما پیشنهاد می کند. اگر قصد انجام عملیات پیوند مو را دارید شما می توانید همین حالا با شماره تلفن 09155550612 تماس گرفته ، ابتدا از مشاوره کاملا رایگان تیم فولیمو بهره مند شوید سپس نوبت کاشت خود را در شهر مشهد دریافت کنید.

فولیمو را در اینستاگرام دنبال کنید:

فهرست مطالب

Share on email
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *