ماینوکسیدیل چیست؟ همه چیز درباره محلول ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل چیست؟

ماینوکسیدیل چیست و چه کاربردی دارد؟ آیا محلول ماینوکسیدیل باعث تقویت مو و افزیش رشد مو ها می شود؟ با فولیمو همراه باشید تا به طور مفصل درباره ماینوکسیدیل صحبت کرده و ویژگی ها و کاربرد انرا به شما ارائه دهیم.

ماینوکسیدیل چیست؟

محلول ماینوکسیدیل جز داروهایی است که برای کنترل ریزش موی هورمونی استفاده می شود و این محلول تایید شده سازمان FDA امریکا است. در گذشته از این محلول برای کنترل و کاهش فشار خون استفاده می شده است اما پس از مدتی مشاهده شد که افرادی که از این دارو استفاده کرده اند رشد قابل توجهی را در موهایشان تجربه می کنند. همین مشاهدات باعث شد تا به مرور زمان محلول ماینوکسیدیل را به عنوان دارویی برای کنترل ریزش مو و کمک به رویش مجدد مو ها استفاده کنند.

فولیمو را در آپارات دنبال کنید

محلول ماینوکسیدیل چگونه موجب تقویت مو می شود؟

هنوز اطلاعات دقیقی درباره نحوه کار این محلول در دسترس نیست و نمی توانیم به طور دقیق بگوییم که محلول ماینوکسیدیل چطور موجب تقویت موی سر می شود. معمولا پس از استفاده از این دارو ، شما ریزش بیشتری را تجربه خواهید کرد و این تشدید در ریزش معمولا تا یک سال ادامه خواهد داشت. زمانی که موها بالاخره به این محصول عادت کنند می توانید اثرات مفید ماینوکسیدیل بر روی رویش مجدد و تقویت موی سر را کاملا مشاهده کنید. در واقع در هنگام استفاده از این دارو باید بسیار شکیبا باشید و در صورت مشاهده ریزش بیشتر نا امید نشوید زیرا همانطور که گفتیم این موارد کاملا طبیعی است.

 

ترکیبات این دارو با گشاد کردن رگ‌های محیطی ، باعث کم شدن فشار خون می‌شود. تأثیر این محلول بر درمان طاسی و تقویت مو نیز احتمالاً به علت همین گشادی رگ‌های سطح پوست سر و افزایش جریان خون سر است که موجب تحریک فولیکول‌های مو شده و باعث می شود انها از وضعیت استراحت به وضعیت رشد فعال در ‌آیند.

ماینوکسیدیل تا اخر عمر!

متاسفانه نکته منفی درباره استفاده از محلول ماینوکسیدیل این است که شما باید به طور مداوم از این محصول تا انتهای عمرتان استفاده کنید زیرا موها به این دارو عادت کرده اند و در صورتیکه استفاده از این محلول را قطع کنید پس از مدتی ریزش شدیدی را تجربه خواهید کرد که این ریزش شامل موهایی که به واسطه محلول ماینوکسیدیل رشد کرده بودند نیز می شود.

قرص فیناستراید و محلول ماینوکسیدیل

عمولا به شما پیشنهاد می شود که محلول ماینوکسیدیل را همراه با قرص فیناستراید استفاده کنید زیرا استفاده از این قرص موجب افزایش اثر گذاری این دارو می شود و شما را زودتر به نتیجه دلخواهتان می رساند.

فیناستراید
تصویری از قرص فیناستراید که پیشنهاد می شود همراه با ماینوکسیدیل مصرف شود تا میزان اثر گذاری انرا بیشتر کند.

ماینوکسیدیل به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

پزشکان بر این باورند که استفاده از محلول ماینوکسیدیل به خصوص برای اقایانی که سن زیادی ندارند و سن انها در حدود 20 سال می باشد و مو های آن ها نازک شده است تاثیر زیادی دارد. علاوه بر این طاسی ای که به دلایل ارثی و یا هورمونی است با استفاده از این محلول مشکلش قابل حل است. در کل اگر مشکل ریزش موی شما هنوز در ابتدای مراحل خود می باشد می توانید از این دارو استفاده کرده و انتظار اثرگذاری مفید را داشته باشید.

استفاده از این محلول برای چه کسانی پیشنهاد نمی شود؟

معمولا استفاده از این محلول دارویی برای سه گروه ممنوع است. دسته اول کسانی که دچار بیماری هایی هستند که باعث به وجود آمدن زخم در پوستشان می شود. دسته دوم سنین پایین تر از 18 سال و بالاتر از 65 سال و دسته سوم که از همه مهمتر است ، زنانی که باردار هستند. در کل شما باید قبل از استفاده از این دارو حتما با پزشک متخصص مشورت کنید و مطمئن شوید که استفاده مداوم از این دارو مشکلی را برای شما به وجود نخواهد اورد.

محلول ماینوکسیدیل
تصویری از قبل و بعد استفاده از محلول ماینوکسیدیل. همانطور که در تصویر سمت راست مشاهده می کنید ؛ تاثیر ماینوکسیدیل بر روی رویش مو کاملا مشهود است.

نتیجه گیری

با وجود تمام مزایایی که به ان پرداختیم ، تیم کاشت مو ما به دلایلی که در طول مقاله ذکر شد مصرف ماینوکسیدیل را به شما پیشنهاد نمی کند. عوارض کنار گذاشتن و توقف استفاده از این دارو بسیار سنگین است و می تواند اوضاع موهای شما را بدتر از زمانی کند که هنوز از این محلول استفاده نکرده بودید. پیشنهاد تیم ما به شما انجام مزوتراپی و استفاده از مکمل هایی مثل هیرویت و هیراکتیواتور است. شما می توانید برای اشنایی با مکمل های خوراکی تقویت مو به این لینک مراجعه کنید.

تیم فولیمو را در اینستاگرام دنبال کنید:

 

فهرست مطالب

Share on email
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *