خواص روغن بادام تلخ بر روی مو. آموزش تقویت مو با روغن بادام

روغن بادام

سرفصل های مقاله

استفاده از روغن بادام تلخ و روغن بادام شیرین برای پوست و مو از گذشته تا به امروز توسط پزشکان و کتاب های طب سنتی توصیه شده و توسط افراد مختلف امتحان شده و دارای نتیجه خوبی بوده است. با وجود مواد سمی و خطرناکی که در بادام تلخ وجود دارد، نمیتوان از مضرات روغن بادام تلخ بخاطر جایگاه بالایی که در علم پزشکی و داروسازی کسب کرده است، گذشت. حال با وبسایت فولیمو تا انتهای این مقاله همراه باشید تا به سوالات زیر به طور کامل و جامع پاسخ دهیم و موارد زیر را بررسی کنیم.

روغن بادام تلخ چیست؟ خواص روغن بادام تلخ کدام است؟ چگونه می توانیم موهایمان را با روغن بادام تقویت کنیم و از ریزش مو جلوگیری کنیم؟ طرز استفاده از روغن بادام تلخ برای مو چگونه است؟ فواید روغن بادام چیست و چگونه باید روغن بادام تلخ اصلی از روغن تقلبی را در بازار تشخیص داد؟

آنچه در این مقاله بررسی می شود:

  • بادام تلخ چیست و با بادام شیرین چه تفاوت هایی دارد؟
  • روغن بادام تلخ چیست؟
  • مضرات روغن بادام تلخ
  • فواید و خواص روغن بادام چیست؟
  • خواص روغن بادام تلخ برای مو
  • تقویت مو با روغن بادام
  • تشخیص روغن بادام تلخ طبیعی و خالص
  • نتیجه گیری استفاده از روغن بادام تلخ برای مو

بادام تلخ چیست و با بادام شیرین چه تفاوت هایی دارد؟

بادام مغزدانه ای پر خاصیت است که برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد و تقریبا در سراسر دنیا کشت می شود. بادام تلخ از درخت Prunus amygdalus var.amara به وجود می آید و همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم دارای مواد سمی است. دانه بادام تلخ خوراکی نیست پس نمیتوان مزه تلخ آن را فاکتوری برای تشخیص آن از بادام شیرین دانست ولی این دو نوع بادام را از نظر ظاهری میتوان از هم تفکیک کرد. بادام تلخ از نظر ظاهری کوتاه تر و پهن تر از بادام شیرین است.

روغن بادام تلخ چیست؟

روغن بادام تلخ یکی از معروف ترین روغن هایی است که معمولا برای پر پشت شدن و تقویت موی سر از گذشته دور تا به الان استفاده می شود. در این مقاله جامع قصد بررسی خواص روغن بادام تلخ را داریم. تقریبا نیمی از وزن بادام خشک را روغن آن تشکیل می‌دهد. بادام نارس را با حرارت پایین تحت فشار زیادی قرار می‌دهند تا روغن آن را استخراج کرده و برای مصرف آماده کنند. بادام سرشار از فیبر , چربی های مفید و مواد معدنی و گیاهی است که تاثیرات مثبتی بر روی پوست و موی انسان می گذارند و به دلیل داشتن همین مواد معدنی می تواند یکی از موارد مناسب برای تغذیه سلول های مویی و تقویت موی سر باشد.

آیا روغن بادام تلخ خوراکی است؟

از نشانه های روغن بادام طبیعی این است که رنگ زرد روشن و حالتی شفاف دارد که اگر با گذشت زمان کهنه شود به حالت کدر در می اید.

مضرات روغن بادام تلخ

در این قسمت لازم است به این سوال پاسخ دهیم که آیا روغن بادام تلخ خوراکی است یا خیر؟ قطعا با وجود تعاریفی که از روغن بادام تلخ کردیم پاسخ به این سوال خیر است. به این نکته توجه کنید کهروغن بادام تلخ به هیچ عنوان خوراکی نیست و فقط باید به صورت موضعی و خارجی استفاده شود چرا که ممکن است استفاده خوراکی ان برای شخص مسمومیت به بار بیاورد. استفاده از روغن بادام تلخ به صورت خوراکی فقط در موارد خاص و توسط پزشک توصیه و تجویز می گردد.

توصیه می شود استفاده کردن از این روغن را در زمان بارداری و شیردهی قطع کنید و اصلا استفاده کردن از این روغن برای نوزادان ومناسب نیست و پیشنهاد نمی گردد.در ادامه طریقه استفاده از روغن بادام تلخ برای مصارف موضعی را بررسی خواهیم کرد.

فواید و خواص روغن بادام تلخ چیست؟

50 درصد روغن بادام تلخ از سه ماده اساسی به نام بنزآلدهید، گلیکوسید آمیگدالین و هیدروژن سیانید یا همان اسید هیدروسانیک تشکیل شده است و50 درصد باقی‌ مانده این روغن هم دارای ترکیبات مشابه با روغن بادام شیرین است. به دلیل وجود ترکیباتی که در این دانه مفید وجود دارد نه تنها برای درمان و جوانسازی پوست و مو بلکه روغن بادام تلخ دارای خاصیت هایی چون ضد میکروبی، رفع تب، از بین بردن انگل روده، درمان عفونت گوش، آرام بخشی و تسکین درد، درمان کامل درد و اسپاسم عضلات، افزایش جم ادرار و پاکسازی بدن و خاصیت ضد سرطانی است.

خواص روغن بادام تلخ برای مو

رفع شوره سر: خوشبختانه روغن بادام تلخ دارای خواصی است که می تواند از شوره سر جلوگیری کند. روغن بادام حاوی آنتی اکسیدان هایی است که باکتری ها و قارچ های پوست سر انسان را از بین می برند و ازشوره سر جلوگیری می کنند. پس اگر از مشکل شوره سر رنج می برید می توانید با استفاده از روغن بادام تلخ از ایجاد شوره در میان موهای سرتان جلوگیری کنید و موهایی شاداب و تمیز داشته باشید.

درخشان کننده موی سر: به دلیل وجود اسید های چرب ضروری در روغن بادام تلخ این روغن به براق شدن و زیبایی موی سر کمک شایانی می کند که قطعا با یکبار استفاده از آن می توانید متوجه تاثیر شگفت آور آن بر روی زیبایی و درخشندگی موهای خود شوید. سعی کنید چند قاشق روغن بادام تلخ را با همان میزان روغن آرگان مخلوط کنید و روی سرتان بمالید. این کار موجب درخشندگی هر چه بیشتر موهای شما خواهد شد.

همانطور که در تصویر می بینید رنگ شفاف روغن بادام تلخ طبیعی کاملا مشهود است. این روغن همانطور ک در طول مقاله گفتیم دارای خواص درمانی برای تقویت ریشه موی سر است.

ترمیم موهای آسیب‌دیده: استفاده مداوم و منظم از روغن بادام تلخ بر روی سلامت موها تاثیر مثبتی خواهد داشت. یکی از خواص استفاده مکرر از روغن بادام این است که با تغذیه موی سر می تواند شکنندگی و ضعف موها را درمان کند و کم کم موهای شما را که ممکن است به هر دلیل آسیب دیده باشند را ترمیم کرده و آن ها را شاداب و درخشان کند. پس اگر از مشکل شکنندگی مو رنج می برید، روغن بادام یکی از راه های درمان است.

تقویت مو با روغن بادام تلخ

ریزش مو یکی از مشکلات اساسی این روز های بشر است که می توانید برای کنترل و جلوگیری از ریزش مو به صورت مداوم از روغن بادام تلخ استفاده کنید تا به موهای خود استحکام ببخشید و آن ها را به بهترین شکل تقویت کنید. لازم به ذکر است خوردن چند عدد بادام شیرین و یا اضافه کردن روغن بادام شیرین به سالاد به صورت روزانه هم از ریزش مو جلوگیری می کند.

طرز استفاده از روغن بادام تلخ برای مو

طریقه استفادهاز روغن بادام تلخ برای تقویت مو به این صورت است که باید روغن بادام تلخ را روی سرتان ماساژ دهید و اجازه دهید مدتی روی پوست سرتان بماند تا اثر گذاری آن انجام شود. سپس حمام کنید تا چربی حاصل از روغن مالی از روی موهایتان برداشته شود. این کار باعث می شود رشد موی شما بیشتر شود و ریشه مو ها تقویت شود.

این روغن با تغذیه موی سر می تواند شکنندگی و ضعف موها را درمان کند و کم کم موهای شما را که ممکن است به هر دلیل آسیب دیده باشند را ترمیم کرده و ان ها را شاداب و درخشان کند.

روش تشخیص روغن بادام
همانطور که در تصویر می بینید رنگ شفاف روغن بادام تلخ طبیعی کاملا مشهود است. این روغن همانطور ک در طول مقاله گفتیم دارای خواص درمانی برای تقویت ریشه موی سر است.

تشخیص روغن بادام تلخ طبیعی و خالص

متاسفانه نمونه تقلبی یا ناخالص روغن بادام تلخ به صورت فراوان در بازار یافت می شود و سوالی که پیش می آید این است که روغن بادام طبیعی و خالص چه ویژگی هایی دارد و چگونه می توانیم روغن اصل را از روغن تقلبی یا ناخالص تشخیص دهیم؟ در پاسخ باید بگویم روغن بادام طبیعی رنگ زرد روشن و حالتی شفاف دارد که اگر با گذشت زمان کهنه شود به حالت کدر در می آید. یکی از نکات مهم بوی روغن بادام تلخ است. بوی روغن بادام تلخ خالص بسیار قوی و تلخ است در صورتی که روغن بادام شیرین بوی مطبوع و متفاوتی دارد.

نتیجه گیری استفاده از روغن بادام تلخ برای مو

به عنوان یک نکته این موضوع را در نظر داشته باشید که چرب شدن مو باعث ریزش آن می شود. همانطور که می دانید چربی بیش از حد موها یکی از دلایل ریزش مو است. درست است که روغن بادام تلخ دارای مواد معدنی زیادی است و باعث تغذیه رسانی مو می شود اما استفاده بیش از حد از روغن و عدم شست و شوی به موقع موهای سر می تواند تاثیر عکس داشته و موجب چرب شدن موی سر و ریزش بیشتر موها شود. لذا سعی کنید در صورت استفاده روزانه از روغن ها هرشب موهای خود را حتما بشویید و آن ها را چربی زدایی کنید.

در پایان باید بگویم که روغن مالی همیشه یکی از روش های سنتی و قدیمی برای تقویت موی سر بوده و می تواند به عنوان یک روش طبیعی برای پوست سر و موهای ضعیف شما موثر باشد. بنابر این بهتراست به جای استفاده از مواد شیمیایی و مصنوعی از روش های برگرفته از دل طبیعت استفاده کنید.

کاشت مو مشهد

تیم کاشت مو فولیمو با بیش از 8 سال تجربه و 1000 کاشت موی موفق به طور تخصصی در شهر مشهد اقدام به انجام کاشت مو به روش مدرن FIT می کند. اگر قصد دارید تا به صورت تضمینی زیبایی موهایتان را به سرتان بازگردانید همین حالا می توانید با شماره تلفن 09155550612 تماس گرفته و با مشاوران تیم کاشت موی ما مکالمه کنید. خوشبختانه مشاوره تلفنی تیم ما کاملا رایگان است و متخصصین ما تلاش خواهند کرد در طول ان به تصمیمی درست درباره درمان طاسی سر شما برسند.

[blog_posts style=”normal” type=”row” columns=”3″ columns__md=”1″ posts=”3″ image_height=”56.25%” image_width=”85″]

دیدگاهتان را بنویسید

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.