سن کاشت مو چقدر است؟ بهترین سن برای کاشت مو

سن مناسب کاشت مو

سرفصل های مقاله

سن مناسب کاشت مو، در چه بازه ای قرار دارد؟

بیشتر افراد در هنگام کاشت مو، با این جمله مواجه می شوند که سن شما، برای کاشت مو کم است. اما واقعا سن مناسب کاشت مو چه زمانی است؟ در ادامه به بررسی این موضوع پرداخته ایم.

چگونه می توان از طریق ریزش مو، به سن مناسب کاشت مو پی برد؟

ریزش مو در آقایان، دلایل مختلفی دارد. شایع ترین دلیل آن، ریزش موی وراثتی می باشد. این نوع ریزش مو از سن 17 سالگی آغاز شده و تا سن 35 الی 40 سالگی ادامه می یابد. زمانی که الگوی ریزش موی شما مشخص شود، می توانید اقدام به کاشت مو کنید.

چطور از ثابت شدن الگوی موی خود مطلع شویم؟

دو راه برای انجام این کار وجود دارند. با اطلاع از ثابت شدن الگوی مو، می توانید عمل کاشت مو را انجام دهید. این دو راه عبارتند از:

  • راه اول: در این راه، باید الگوی موهای شما به مدت حداقل یکسال، ثابت شده باشد. بدین معنا که در این مدت، ریزش موهای شما کاهش می یابد.
  • راه دوم: این راه تخمینی می باشد. برای این روش، باید الگوی موی مردهای فامیل را بررسی کنید. به طور مثال، باید به بررسی الگوی ریزش موی عمو و دایی خود بپردازید.

بررسی چند نمونه الگوی ریزش مو، برای تسهیل تصمیم گیری عمل کاشت

  • نمونه اول: فرد سی ساله ای را در نظر بگیرید که تمام موهای روی سرش، به حالت کرکی درآمده اند. این مدل موها، هیچگونه ارزشی از نظر کاشت ندارند. به این دلیل که به مرور زمان ریخته و از بین می روند. روی موهای کرکی مشابه، کاشت موی کامل صورت می گیرد. بهترین نتیجه از این کاشت، پس از یک سال قابل مشاهده است.
  • نمونه دوم: این نمونه، مردی 26 ساله است. قسمت جلوی سر و ناحیه شقیقه های سر وی، دچار طاسی کامل شده اند. در این حالت، در قسمت شقیقه ها و خط بالای پیشانی، به صورت کامل کاشت صورت می گیرد. مابقی سر، به صورت سالیانه، باید مزوتراپی شود. بدین شکل موها حالت ضخیم خود را حفظ می کنند.
  • نمونه سوم: برخی از افراد، به دلیل سوانحی چون تصادف، سوختگی و غیره، دچار طاسی در قسمتی از سر می شوند. برای چنین افرادی، محدودیت سنی وجود نداشته و در هر بازه زمانی از عمر خود، می توانند اقدام به کاشت مو کنند.

برای دیدن فیلم آموزشی “سن مناسب برای کاشت مو” در یوتیوب، می توانید روی این لینک کلیک کنید. ولی حتما باید فیلتر شکن روشن باشد

حداقل سن کاشت مو چقدر است؟ چه سنی برای کاشت مو مناسب است؟ اگر ریزش مو داریم تا چه سنی باید دست نگهداریم و صبر کنیم؟ این ها همه سوالاتی هستند که ممکن است در ذهن افرادی که دچار ریزش مو و طاسی هستند و قصد کاشت مو را دارند وجود داشته باشد. با فولیمو همراه باشید تا در مقاله ای جامع سن مناسب برای پیوند موی سر و سن کاشت مو در مردان را بررسی کنیم و برای انهایی که سن کافی نداشته اما برای کاشت مو عجله دارند راهکار بهتری پیشنهاد کنیم.

بهترین زمان برای کاشت مو

ریزش مو برای مردان مسن امری کاملا طبیعی و اجتناب ناپذیر است اما این موضوع نتیجه نمی دهد که ریزش و کم پشتی موی سر تنها مربوط به سنین میان سالی می باشد. با افزایش الودگی های مختلف زیستی و استرس زندگی روزمره سن ریزش مو نیز کاهش یافته است. هر چه ریزش مو سر در سنین پایین‌تری آغاز شود، احتمال این که به طاسی‌های وسیع و کم پشتی های گسترده ختم شود، بیشتر است.

روش های کاشت مو
انتخاب یک مجموعه مناسب برای کاشت مو و سپردن موهای خود به تکنسین های مجرب بسیار مهم و حیاتی است چراکه تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه کاشت و موفقیت ان خواهد داشت.

بررسی حداقل سن کاشت مو

جوانان 16 تا 22 سال ممکن است با مشاهده ریزش موی سر دچار اضطراب شوند و با بالا رفتن سن و وارد شدن به اواسط دهه سوم زندگیشان احساس کنند که برای جبران این کاهش و کم پشتی مو ها باید به کاشت مو پناه ببرند. اولین سوالی که برایشان پیش می آید این است کی و کجا باید موهای خود را کاشت کنند؟ در چه سنی احتمال موفقیت کاشت مو بیشتر است و ایا کاشت در سنین جوانی عوارض خاصی به همراه خواهد داشت یا خیر؟

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن کاشتش.jpg است
بعد از سن 25 سالگی پزشک متخصص می تواند نسبت به ثبات ریزش مو اطمینان حاصل کند و برای شما کاشت مو را توصیه کند.

سن کاشت مو در مردان

حال قرار است به این سوال پاسخ دهیم که سن کاشت مو در مردان چقدر است. معمولا بعد از سن 25 سالگی پزشک متخصص می تواند نسبت به ثبات ریزش مو سر اطمینان حاصل کند و برای شما کاشت مو را توصیه کند. در واقع پزشکان حوزه پوست و مو تا قبل از این سن معمولا سعی می کنند با مزوتراپی و مصرف دارو و رعایت نکات پزشکی از ریزش مو جلوگیری کرده و شادابی و پر پشتی موهای شما را حفظ کنند. یکی ازدلایلی که تا قبل از 25 سالگی کاشت مو مناسب نیست این است که احتمال ریزش مو های کاشته شده در سنین بالاتر مخصوصا میان سالی زیاد است.

در چه سنی برای کاشت اقدام کنیم؟

پس در نتیجه کاشت باید در زمانی انجام شود که نسبت به تثبیت و ماندگاری موهای کاشت شده اطمینان حاصل شود. لذا اگر دچار ریزش مو هستید و سن شما کمتر از 25 سال است عجله نکنید. سعی کنید ریزش خود را با راه های جلوگیری و تقویت موی سر متوقف کنید و سپس پس از 25 سالگی در صورت رشد و افزایش وخامت اوضاع برای کاشت مو اقدام کنید تا بهترین نتیجه را از کاشت موی سر خود گرفته و هزینه خود را هدر ندهید.

حداقل سن کاشت مو
حداقل سن کاشت مو در مردان 25 سال است. قبل از این سن باید از راه های دیگری برای جلوگیری از ریزش مو هایتان استفاده کنید.

نکته : داروهایی مانند ماینوکسیدین ( محلول موضعی جهت تقویت موی سر ) ، قرص فیناستراید , روغن مالی ها و سایر درمان‌های مشابه می‌توانند تا حدی روند ریزش مو را کند و حتی باعث رشد موهای از دست رفته شوند. شما می توانید با مراجعه به مقاله راه های تقویت موی سر از نحوه تقویت و جلوگیری از ریزش موهای خود اگاه شوید. معمولا این روش به جوانانی که فولیمو مراجعه می کنند پیشنهاد می شود تا بتوانند تا رسیدن به سن مناسب صبر و با راه هایی دیگر چاره ریزش موی خود را پیدا کنند.

برای پیوند مو پر تراکم به کجا مراجعه کنیم؟

همانطور که بارها گفتیم انتخاب یک مجموعه مناسب برای کاشت مو و سپردن موهای خود به تکنسین های مجرب بسیار مهم و حیاتی است چراکه تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه کاشت و موفقیت ان خواهد داشت. مجموعه کاشت مو فولیمو با بیش از ۷ سال سابقه و بیش از ۱۰۰۰ کاشت موفق به صورت رایگان برای تمامی کسانی که کاشت خود را در این مجموعه انجام دهند اقدام به مزوتراپی می کند. پس همین حالا می توانید به راحتی با شماره تلفن  ۰۹۱۵۵۵۵۰۶۱۲ تماس حاصل کنید تا ابتدا مشاوره رایگان دریافت کرده و سپس نوبت کاشت خود را دریافت کنید و زیبایی مو های خود را بازیابی کنید.

برای مشاهده نمونه کاشت های بیشتر از مجموعه کاشت موی فولیمو می توانید به صفحه نمونه کاشت های فولیمو مراجعه کنید.

سخن پایانی

در پایان باید بگویم اگر دچار ریزش مو هستید و نگرانی از این دارید که در اینده دچار طاسی شوید اما سن شما برای کاشت مو مناسب نیست بهتر است دست نگهدارید و تا رسیدن به حداقل سن کاشت مو صبر کنید. شما می توانید تا رسیدن زمان مناسب از راه های جلو گیری از ریزش مو استفاده کرده وبا این روش ها موهای خود را تقویت کنید. سغی کنید عادت های بد مانند استفاده از حالت دهنده های شیمیایی مو و سشوار را کناربگذارید و به موهای خود بیش از پیش اهمیت دهید. قطعا پس از مدتی تاثیرات تغییر سبک زندگی را احساس خواهید کرد و از سرعت ریزش موهایتان کاسته خواهد شد.

فولیمو را در اینستاگرام دنبال کنید :

محصولات مرتبط

دوره تخصصی آموزش مزوتراپی مو

۲۹۰۰۰۰ تومان
بسته آموزش مزوتراپی مو فولیمو این امکان را به شما می دهد که به سادگی شیوه انجام و تزریق مزوتراپی

آموزش مزوتراپی صورت

۲۹۰۰۰۰ تومان
 دوره جامع آموزش مزوتراپی صورت بسته اموزش مزوتراپی صورت فولیمو این امکان را به شما می دهد که به سادگی

دوره تخصصی تزریق بوتاکس

۶۹۹۰۰۰ تومان
نحوه دریافت دوره چگونه است؟ برای مشاهده با کیفیت و معضل کپی رایت، این دوره در یوتیوب آپلود شده است

دوره تخصصی کاشت مو

۵۹۰۰۰۰۰ تومان
نحوه دریافت دوره چگونه است؟ برای مشاهده با کیفیت و معضل کپی رایت، این دوره در یوتیوب آپلود شده است

کوکتل مزوتراپی فیوژن هیر

۱۸۰۰۰۰۰ تومان
اگر قصد خرید کوکتل مزوتراپی فیوژن هیر Hair را دارید با ما همراه باشید تا ابتدا این محلول مزوتراپی را

توسکانی – کوکتل مزوتراپی

۹۰۰۰۰۰ تومان
اگر قصد خرید کوکتل مزوتراپی توسکانی را دارید با ما همراه باشید تا پس از بررسی ویژگی های این محلول

دیدگاهتان را بنویسید

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.