عوارض کاشت ابرو – آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟

عوارض کاشت ابرو

سرفصل های مقاله

عوارض کاشت ابرو، آیا کاشت ابرو ضرر دارد؟ چه اتفاقاتی پس از کاشت ابرو امکان دارد بیفتد؟ آیا باید عوارض بعد از عمل ابرو را جدی بگیریم؟ ابروها امکان دارد به دلایل مختلفی دچار ریزش شوند. از جمله دلایل اصلی ریزش ابرو می‌ توان به وجود بیماری‌ های ژنتیکی، استفاده از برخی داروهای خاص، افزایش سن و … اشاره کرد. یکی از راه‌ های مناسب برای برخورداری از ابروهای مناسب، استفاده از تکنیک کاشت ابرو است. با کاشت ابرو دیگر خبری از ریزش ابرو وجود ندارد، اما آیا کاشت ابرو دارای مضراتی است؟ چه خطراتی در حین عمل کاشت ابرو و پس از آن امکان دارد برای تان به وجود آید؟ توجه داشته باشید که موارد و ضرر هایی که در این مقاله به آن پرداخته می‌ شود به این معنا نیست که تمامی این ضرر ها در همه افراد خود را نشان می‌ دهد یا فرد پس از کاشت ابرو باید منتظر به وقوع پیوستن این موارد باشد. از جمله ضرر های کاشت ابرو می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. قرمزی پوست اطراف ناحیه ابرو
 2. ظاهر ناخوشایند و غیر مرتب ابروها
 3. غیر عادی بودن ابروها
 4. تفاوت رنگ در ابروی کاشته شده با ابروی دیگر
 5. خونریزی بعد از کاشت ابرو
 6. ورم در ناحیه و اطراف محل کاشت ابرو
 7. خارش در ناحیه کاشت ابرو
 8. پوسته پوسته شدن در نواحی کاشت ابرو
 9. ریزش موقتی ابرو
 10. احساس درد در ناحیه کاشت ابرو
 11. رشد سریع و زود به زود ابرو
 12. میزان رشد کم ابرو پیوند زده شده
 13. عفونت مختصر در ناحیه ابرو
 14. بی‌ حسی و گز گز در ناحیه ابرو

در ادامه این مقاله از وب سایت فولیمو به بررسی تمامی موارد نام برده شده خواهیم پرداخت.

آنچه در این مقاله بررسی می شود:

 • کاشت ابرو چیست؟
 • معایب کاشت ابرو
 • کاشت ابرو و عوارض آن
 • برای کاهش عوارض کاشت ابرو چه کارهایی باید انجام دهیم؟
 • آیا عوارض کاشت ابرو جدی هستند؟
 • نتیجه گیری کاشت ابرو و عوارض آن

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو چیست؟

عوامل مختلفی وجود دارند که ممکن است در طول زمان باعث ریزش ابروی انسان شوند. این عوامل معمولا عبارتند از افزایش سن، زمینه های ژنتیکی، استفاده کردن  از لوازم آرایشی بیش از حد، برخی بیماری ها یا شکستگی و سوختگی و یا استفاده از داروهای خاص. ریزش ابرو می تواند زیبایی صورت انسان را تحت تاثیر قرار دهد و در این صورت تنها راهی که برای عده ای باقی می ماند کاشت ابرو است.

کاشت ابرو مانند کاشت مو انجام می شود یعنی پزشک یا تکنسین واحدهای فولیکولی را از محل بانک مو برداشته که این محل می تواند پشت سر و پشت گوش و دیگر قسمت های بدن باشد، سپس در ناحیه ابرو با تیغ های میکرو گِرافت ها را جایگذاری می کنند.

امروزه در بسیاری از کلینیک های سراسر کشور، عملیات کاشت ابرو با تجهیزات مدرن انجام می شود و گاه می تواند تاثیر بسیار مفیدی بر روی ترمیم ابروها داشته باشد اما چیزی که بسیاری از مردم از آن آگاه نیستند عوارض کاشت ابرو است. عوارضی که دانستن آن ممکن است برای عده ای با حساسیت بالا، باعث شود از کاشت ابروان خود منصرف شوید.

معایب کاشت ابرو

درست است که رفع نواقص ابرو و پرپشتی ابرو در زیبایی چهره و اعتماد بنفس افرادی که دارای انواعی از نقص ها در ابروان خود هستند، نقش پر رنگی دارد و شما را از آرایش ابروها بی نیاز می کند اما بهتر است قبل از آن تمامی معایب و عوارض کاشت ابرو را بررسی کرده و پس از آن که اطلاعات کافی در این زمینه را بدست آوردید و حس کردید هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت، اقدام به کاشت ابرو کنید.

برای برطرف کردن نواقص ابرو راه کارهایی مثل تتو، میکرونیدلینگ، فیبروز ابرو و … وجود دارد که هزینه انجام هر یک از آن ها کمتر از هزینه کاشت ابرو است زیرا هزینه کاشت ابرو وابسته به تراکم، ضخامت، مقدار پیوند و تجربه و مهارت پزشک متغیر است. از آنجایی که کاشت ابرو یک عمل زیبایی است بیمه در پرداخت هزینه های عمل کمک نمی کند و هزینه پرداختی برای کاشت ابرو یکی از معایب این عمل زیبایی است. همچنین کاشت ابرو نسبت به دیگر راه کارهای زیبا کردن ابرو دارای معایب و عوارض بیشتری نیز هست.

اگر پزشک شما بخواهد کاشت ابرو به روش FUT را در پیش بگیرد، با توجه به اینکه این روش، یک روش تهاجمی است، نیاز به جراحی و بخیه دارد، عوارض کاشت ابرو به روش FUT این است که باعث به وجود آمدن زخم در ناحیه بانک مو می شود. ریزش بعد از کاشت ابرو موجب می شود که پس از رشد مجدد ابرو ها فولیکول های ریشه محکم شود اما این امکان وجود دارد که فولیکول ها ریشه جدید ایجاد نکنند و ابرو های شما به مرحله دوم از کاشت نیاز داشته باشد.

کاشت ابرو و عوارض آن

این امکان وجود دارد که پس از انجام عمل پیوند ابرو، عوارض خود را نشان دهد. این عوارض در تمامی افراد به وجود نخواهد آمد اما مطلع شدن از آن می‌ توان کمک کننده به شما برای کاشت یا عدم کاشت ابرو باشد.

فرم ابرو

در صورتیکه کاشت ابرو به درستی انجام نشود عواملی مانند عدم تقارن و رشد نامناسب و نامنظم ابروها به وجود می آیند که می توانند هزینه شما را به باد دهند. لذا سعی کنید قبل از انجام عملیات کاشت ابرو حتما نسبت به کلینیکی که قصد انجام کاشت در آن را دارید تحقیق کرده و پس از مشورت با پزشک متخصص از عدم وجود مشکل برای کاشت اطمینان حاصل کنید.

قرمزی پوست اطراف ناحیه ابرو

 این عارضه شایع ترین عارضه‌ای است که پس از انجام کاشت ابرو با آن مواجهه خواهید شد. خوشبختانه مشکل قرمز شدن ناحیه ابرو کاملا طبیعی است و بعد از گذشت مدتی رفع می‌شود. استفاده از کمپرس گرم نیز برای کاهش تورم در ناحیه کاشت ابرو می‌تواند موثر و مفید باشد. توجه داشته باشید که این قرمزی اگر برای مدت زمان طولانی باقی بماند نیاز است که برای انجام آزمایشات بعدی و جلوگیری از ایجاد مشکلات بعدی به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

ظاهر ناخوشایند و غیر مرتب ابروها

این امکان وجود دارد که ابروهای پیوند زده شده برای مدت زمان کوتاهی، دارای ظاهری ناخوشایند و غیر مرتب باشند، اگر این مشکل پس از کاشت ابرو برایتان به وجود آمد نیازی نیست نگران باشید، چرا که پس از مدتی ابروها به حالت طبیعی باز خواهند گشت.

غیر عادی بودن ابروها

یکی از عوارض کوتاه‌ مدت پس از کاشت ابرو را می‌توان غیر عادی بودن ابروها در نظر گرفت. البته نیازی به نگرانی نیست چرا که پس از گذشت مدتی ابروها یک دست شده و به حالت ابروهای طبیعی در خواهد آمد.

تفاوت رنگ در ابروی کاشته شده با ابروی دیگر

اگر ابروهای پیوند زده شده رنگ متفاوتی با ابروهای شما داشته باشد، رنگ‌های ابروهای کاشته شده با ابروهای طبیعی شما متفاوت خواهد بود.

خونریزی بعد از کاشت ابرو

یکی از عوارض ناگوار و خطرناک کاشت ابرو مسئله خونریزی بعد از کاشت است. علت اصلی بروز این عارضه مصرف دارو‌های رقیق کننده خون قبل از انجام کاشت ابرو است. پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از این عارضه تا یک هفته قبل از کاشت، مصرف داروهایی مانند آسپرین و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی را کنار بگذارید. با این که خونریزی پس از عمل کاشت ابرو بسیار رایج نیست اما این احتمال وجود دارد که پس از کاشت ابرو، در نواحی کاشت یا همان ابروهای پیوند زده شده، خونریزی اتفاق بیفتد.

ورم در ناحیه و اطراف محل کاشت ابرو

وجود تورم پس از کاشت ابرو با این که طبیعی است اما اگر این تورم پس از گذشت مدت زمانی که پزشک متخصص تعیین می‌کند همچنان ورم وجود داشته باشد، نیاز است که برای جلوگیری از مشکلات دیگر به پزشک مراجعه کنید.

خارش در ناحیه کاشت ابرو

خارش بعد از کاشت یکی از عوارض بسیار کوتاه مدت است که پس از گذشت چند روز خود به خود از بین می‌رود.

پوسته پوسته شدن در نواحی کاشت ابرو

پوسته پوسته شدن پوست نواحی که ابرو در آن محل‌ ها کاشته شده است یکی از دیگر عوارض کاشت ابرو است. به مرور و با گذشت مدت زمان مشخصی، روند پوسته پوسته شده کاهش می‌ یابد و پس از مدتی این روند به صورت کامل از بین خواهد رفت.

ریزش موقتی ابرو

ریزش موقتی مو در ابروهایی که به تازگی کاشته شده است یکی از مواردی است که شاید در نگاه اول نگران کننده باشد. اما هیچ جای نگرانی برای ریزش ابرو در همان ابتدای کار وجود ندارد و پس از مدتی این روند ریزش بر طرف خواهد شد.

خوشبختانه برای این عارضه نیز جای نگرانی و استرس نیست زیرا این ریزش موقتی بوده و پس از سه الی چهار ماه ابروهای شما رشد خواهند کرد و شما باید برای رسیدن به نتیجه دلخواه کمی صبور باشید.

احساس درد در ناحیه کاشت ابرو

معمولا طبیعی ترین عارضه‌ای که پس از کاشت ابرو با آن رو به رو خواهید شد احساس درد در ناحیه ابرو است. خوشبختانه جای نگرانی نیست و شما با مصرف منظم مسکن ‌ها می‌ توانید این درد را کاهش داده و روند درمان را قابل تحمل کنید.

رشد سریع و زود به زود ابرو

یکی از مواردی که امکان دارد پس از کاشت ابرو اتفاق بیفتد ریزش سریع و زود به زود ابروها است. معمولا پس از گذشت یک الی 2 هفته از زمان کاشت ابرو این ریزش متوقف خواهد شد و رویش مجدد ابروها ادامه خواهید یافت.

میزان رشد کم ابرو پیوند زده شده

در برخی از مواقع این امکان وجود دارد که میزان رشد ابرو به میزان قابل توجه‌ ای کم شود. این موضوع به ویژه در همان ابتدای کار و در هفته‌ های اول به خوبی خود را نمایش می‌ دهد.

عفونت مختصر در ناحیه ابرو

این امکان وجود دارد که در ناحیه ابرو عفونت پدیدار شود. توجه داشته باشید که رخ دادن عفونت در عمل‌ های پیوند ابرو بسیار نادر است و معمولا پس از به وجود آمدن عفونت نیاز است که با مراجعه به پزشک به وسیله دارو اقدام به درمان عفونت کنید. عدم مراجعه به پزشک و درمان نکردن می‌تواند مشکلات مختلفی را ایجاد کند.

بی‌حسی و گزگز در ناحیه ابرو

احساس گزگز کردن و بی‌ حسی در ناحیه ابرو یک الی 2 هفته پس از عمل کاشت ابرو طبیعی است اما اگر این مدت زمان بیشتر شد، نیاز است که با مراجعه به پزشک متخصص نسبت به درمان این بی‌ حسی و گزگز کردن اقدام کنید.

برای کاهش عوارض کاشت ابرو چه کارهایی باید انجام دهیم؟

برای کاهش عوارض کاشت ابرو چه کارهایی باید انجام دهیم؟

انجام عمل زیبایی کاشت ابرو به سه بخش قبل از عمل، ین عمل و بعد از عمل تقسیم می شود که هر بخش را به طور کامل و جامع شرح می دهیم تا با رعایت نکات زیر از بروز عوارض کاشت ابرو پیشگیری کنید.

قبل از عمل کاشت ابرو

قبل از عمل کاشت ابرو حتما باید الویت انتخاب شما یک کلینیک معتبر کاشت ابرو که دارای تجهیزات به روز، تیم درمان حرفه ای و پزشکان متخصص و با تجربه است، باشد. رعایت نکات بهداشتی در حین عمل وابسته به کلینیکی است که شما انتخاب می کنید همچنین مشاوره های قبل از عمل برای کاشت ابرو توسط تیم پزشکی مهمترین قسمت ماجراست زیرا در این زمان مشاوره مشخص می شود که کدام ناحیه را می توان برای قسمت اهدا کننده انتخاب کرد.

در حین عمل کاشت ابرو

داشتن مهارت و تجربه پزشکان متخصص در حین عمل کاشت ابرو کمک می کند که عوارضی مانند بد فرمی ابرو، خونریزی ابرو و خونریزی در قسمت اهدا کننده، عفونت ابرو و … در آینده رخ ندهد و جای زخم و اسکار در قسمت بانک مو باقی نماند. کاهش درد بعد از عمل وابسته به نوع بی حسی که پزشک انتخاب می کند و انجام کاشت رخ می دهد.

بعد از عمل کاشت ابرو

بعد از عمل کاشت ابرو طاق باز بخوابید و در زیر سر خود دو عدد بالشت قرار داده تا سر شما در زاویه 30 الی 45 درجه قرار بگیرد. از خوردن غذاهای چرب و شور خودداری کنید زیرا باعث می شود ورم ناحیه آسیب دیده بیشتر شود. خوردن مایعات و ویتامین ها را فراموش نکنید و توصیه های پزشک را جدی بگیرید. ورزش نکردن و جلوگیری از تعرق صورت تا زمان طی شدن دوره نقاهت یکی دیگر از مواردی است که به آن باید عمل کرد تا از بروز عوارض بعد از عمل جلوگیری کرد.

آیا عوارض کاشت ابرو جدی هستند؟

 آیا عوارض کاشت ابرو جدی هستند؟

خیر. عوارض کاشت ابرو انقدرها جدی نیستند که بخواهند شما را بترسانند و یا از تصمیم خود نسبت به انجام کاشت منصرف کنند. شما باید بدانید که کاشت ابرو مانند هر عمل پیوند دیگری دارای عوارض موقتی مانند درد، التهاب و ورم است که می‌توان با صبر و شکیبایی و همچنین مصرف دارو آن ‌ها را کاهش داد و کنترل کرد. در کل اگر زیبایی ابروهایتان برای شما مهم است و احساس می‌ کنید که راه دیگری برای جبران مشکل ریزش ابروهایتان ندارید، قطعا کاشت ابرو گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

نتیجه گیری کاشت ابرو و عوارض آن

در متن بالا به تمامی عوارضی که ممکن است پس از کاشت ابرو برایتان رخ دهد اشاره کردیم این در حالی است که کلینیک انتخابی شما برای انجام کاشت ابرو رابطه مستقیمی با کاهش عوارض این عمل زیبایی دارد. زمانی که تصمیم می گیرید تا کلینیکی را انتخاب کنید، سعی کنید تمامی مواردی که در انتخاب یک کلینیک معتبر نقش دارد را از قبل بررسی کرده و کلینیک انتخابی شما تمامی تجهیزات لازم در جهت انجام این عمل زیبایی را داشته باشد زیرا از ارتباط مستقیمی که بین کاهش عوارض کاشت ابرو و نتیجه این عمل زیبایی وجود دارد، نمی توان چشم پوشی کرد.

کاشت مو مشهد

تیم کاشت مو فولیمو با بیش از 8 سال تجربه و 1000 کاشت موی موفق به طور تخصصی در شهر مشهد اقدام به انجام کاشت مو به روش مدرن FIT می کند. اگر قصد دارید تا به صورت تضمینی زیبایی موهایتان را به سرتان بازگردانید همین حالا می توانید با شماره تلفن 09155550612 تماس گرفته و با مشاوران تیم کاشت موی ما مکالمه کنید. خوشبختانه مشاوره تلفنی تیم ما کاملا رایگان است و متخصصین ما تلاش خواهند کرد در طول ان به تصمیمی درست درباره درمان طاسی سر شما برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.