کرونا و ریزش مو – آیا کرونا باعث ریزش مو می شود؟

کرونا و ریزش مو - آیا کرونا باعث ریزش مو می شود؟

سرفصل های مقاله

ویروس کرونا بیش از یک سال است که در کشور ما و در کل جهان شیوع پیدا کرده و متاسفانه عده بسیار زیادی را مبتلا به خود کرده است. همانطور که میدانید این ویروس دارای علائم و عوارض بسیار زیادی است که حتما تا کنون با بعضی از آن ها مثل از دست دادن موقتی حس چشایی و بویایی مواجه شده اید. اما سوالی که قصد پاسخ دادن به آن را در این مقاله داریم این است آیا ویروس کرونا باعث ریزش مو می شود؟ متاسفانه پاسخ به این سوال مثبت است.

البته باید به این نکته توجه کنید که این عارضه ممکن است برای عده ای به وجود نیاید و تنها عده ای خاص از مبتلایان به ویروس کرونا را در نظر بگیرد. لذا مخاطب مقاله ما افرادی هستند که پس از ابتلا به کرونا، در حال تجربه این عارضه هستند. تاثیر ویروس کرونا بر ریزش مو چیست؟ آیا کرونا باعث ریزش مو سر می شود؟ با فولیمو تا انتهای این مقاله جامع همراه باشید تا به سوالات بالا پاسخ داده و ارتباط کرونا و ریزش مو را بررسی کنیم.

آنچه در این مقاله بررسی می شود:

 • آیا کرونا باعث ریزش مو می شود؟
 • دلایل ریزش مو پس از کرونا
 • درمان ریزش مو در دوران کرونا
 • نتیجه گیری درمان ریزش مو در دوران کرونا

 •  آیا کرونا باعث ریزش مو می شود؟

طبق گزارش هایی از افراد بهبود یافته که مبتلا به ببیماری کرونا بوده اند، پس از گذشت دو الی سه ماه از ابتلا به ویروس کرونا ممکن است که شما با ریزش مو شدید رو به رو شوید. از دست دادن موهای سر در این شرایط به وجود آمده به دلیل ریزش مو از نوع “تلوژن افلوویوم TE” است. افرادی که به ریزش موی TE مبتلا می شوند، ریزش موه

ا به صورت ناگهانی و دسته ای اتفاق می افتد یعنی در زمان شانه زدن یا در حمام تعداد زیادی از مو ها به صورت توده ای می ریزند. لازم به ذکر است که بدانید این نوع ریزش مو باعث می شود که نیم بیشتری از موهای شخص مبتلا از دست برود و ریزش مو TE 6 الی 9 ماه ادامه دارد. اما هیچ نگران نباشید زیرا پس از این دوره زمانی و با راهکارهای درمانی که در ادامه راجع به آن صحبت خواهیم کرد، رویش مجدد موها اتفاق می افتد.

دلایل ریزش مو پس از کرونا

کمبود ویتامینD3، کم خونی، کمبود آهن، کمبود فریتین و کمبود ریز مغذی هایی که برای رشد و سلامت موها الزامی هستند، برخی از دلایل از دست دادن موهای سر هستند. همان طور که گفتیم ریزش مو پس از کرونا به دلیل مبتلا شدن شخص بهبود یافته به TE است.  این نوع ریزش مو دو عامل اصلی دارد که می توان این دو عامل اصلی را، دلایل ریزش مو پس از کرونا دانست.

 • بالا رفتن دما بدن بر اثر تب شدید

مبتلا شدن به ویروس کرونا علائمی چون تب شدید را در پی دارد که همین تب شدید یکی از عوامل احتمالی بروز ریزش موی TE است. حال با تحقیقات به وجود آمده تب شدید را یکی از دلایل ریزش مو پس از کرونا می دانند. این در حالی است که بالا رفتن دمای بدن باعث تحریک سلول های مو و ریزش آن ها می شود. همین امر موجب شده که فولیکول مو به شدت تحت تاثیر قرار بگیرد و ریزش مو پس از کرونا اتفاق بی افتد.

 • استرس و نگرانی در دوران ابتلا به بیماری

استرس و نگرانی علاوه بر تضعیف قوای جسمانی بدن، عامل اصلی ریزش موی TE شناخته شده است. از آنجایی که شخص مبتلا شده به ویروس کرونا از مدت شیوع بیماری، استرس و نگرانی از آینده را تا زمان بهبودی کامل تجربه می کند.همین موضوع باعث تحریک موها شده و پس از بهبودی کامل ریزش مو به صورت توده ای و با حجم زیاد اتفاق می افتد.

درمان ریزش مو در دوران کرونا

تا به اینجا متوجه شدیم که یکی از عوارض ویروس کرونا ریزش موی TE است. حالا سوالی که وجود دارد این است که چه باید کرد تا پس از ابتلا به ویروس کرونا ، موهای خود را تقویت و رویش مجدد مو را نیز تجریه کنیم؟ در ادامه با ما همراه باشید.

موها برای رشد و ر

ویش مجدد نیاز به یک منبع مغذی و قوی دارند و از آنجایی که ویروس کرونا باعث ضعیف شدن بدن بیمار می شود، این مبع تغذیه برای رشد مو ها از بین رفته وچندین ماه پس از بهبود بیماری طول می کشد که بدن به حالت اولیه خود باز گردد و قوای از دست داده خود را مانند قبل به دست آورد. بازگردانده شدن قوای بدن به حالت اولیه خود باعث تامین منبع تغذیه موها شده و رشد مجدد موها به مرور زمان رخ می دهد. برای تقویت بدن بعد از کرونا مصرف مواد غذایی زیر بسیار توصیه می گردد.

 • سبزیجات صلیبی (گل کلم، جوانه بروکسل، کلم، کلم بروکلی و …)
 • سبزیجات با برگ های سبز (اسفناج، کلم پیچ، سبزی و …)
 • انواع ماهی
 • انواع توت
 • انواع گوشت و فرآورده های آن (جگر، قلوه، سیرابی و …)
 • انواع آجیل
 • دانه ها (شاهدانه، تخم آفتابگردان و …)
 • تخم مرغ و سیب زمینی
 • مصرف 8 تا 10 لیوا ن آب

 

درمان ریزش مو در دوران کرونا

مصرف قرص های تقویتی نیز یکی از گزینه های اصلی و پیشنهادی برای خونرسانی و تغذیه رسانی به موهاست.
استفاده از قرص های تقویتی تحت نظر پزشک باعث می شود ویتامین های مورد نیاز بدن تامین شده و همین امر موب می شود، سلامت مو بازگردانده شود و ریزش موی TE ناشی از بیماری کرونا متوقف شده و رشد مجدد مو را تجربه کنید. به طور مثال قرص بیوتین سرشار از ویتامین بیوتین است که وظیفه حجیم و پرپشت کردن مو سر را بر عهده دارد و کمبود این ویتامین در بدن می تواند منجر به ریزش و ضعیف شدن موهایتان شود لذا باید با رساندن این ویتامین به بدن از عوارض کمبود آن جلوگیری کنید.

نتیجه گیری درمان ریزش مو در دوران کرونا

قبل از هر چیز باید منتظر بمانید تا دوره ی درمان و ریکاوری شما تمام شده و ویروس به طور کامل از بدنتان خارج شود. این مسئله بسیار حائز اهمیت چرا که تا وقتی دوره ی نقاهت شما تمام نشده است ، درمان فایده ای ندارد. پس از اتمام دوره ی نقاهت می توانید با تهیه و استفاده از مکمل های ویتامین D3، بیوتین و نوروبین با مشورت پزشک به تقویت موهایتان و جلوگیری از ریزش مو بر اثر کرونا کمک کنید. انجام مزوتراپی هم جز راهکار هایی است که به وسیله آن می توانید به رشد سریع تر موهایتان کمک کرده، مواد مغذی را مستقیما به آن ها برسانید و رشد مجدد مو را تجربه کنید.

تیم ما اقدام به فروش کوکتل های مزوتراپی کرده و شما در صورت نیاز می توانید کوکتل های مزوتراپی کاملا معتبر و اصل را از این لینک تهیه کنید. اگر شما ساکن شهر مشهد هستید می توانید با شماره تلفن 09155550612 تماس گرفته و برای مزوتراپی موهایتان نوبت دریافت کنید. تکنسین های تیم فولیمو با بیش از هشت سال تجربه، با مناسب ترین قیمت اقدام به انجام کاشت مو و مزوتراپی مو می کنند.

کاشت مو مشهد

تیم کاشت مو فولیمو با بیش از 8 سال تجربه و 1000 کاشت موی موفق به طور تخصصی در شهر مشهد اقدام به انجام کاشت مو به روش مدرن FIT می کند. اگر قصد دارید تا به صورت تضمینی زیبایی موهایتان را به سرتان بازگردانید همین حالا می توانید با شماره تلفن 09155550612 تماس گرفته و با مشاوران تیم کاشت موی ما مکالمه کنید. خوشبختانه مشاوره تلفنی تیم ما کاملا رایگان است و متخصصین ما تلاش خواهند کرد در طول ان به تصمیمی درست درباره درمان طاسی سر شما برسند.

 

محصولات مرتبط

دوره تخصصی آموزش مزوتراپی مو

نمره 0 از 5
۱۹۹۰۰۰ تومان
بسته اموزش مزوتراپی فولیمو این امکان را به شما می دهد که به سادگی شیوه انجام و تزریق مزوتراپی را

آموزش مزوتراپی صورت

نمره 0 از 5
۱۹۹۰۰۰ تومان
 دوره جامع آموزش مزوتراپی صورت بسته اموزش مزوتراپی صورت فولیمو این امکان را به شما می دهد که به سادگی

دوره تخصصی کاشت مو

نمره 0 از 5
۳۵۰۰۰۰۰ تومان
نحوه دریافت دوره چگونه است؟ برای مشاهده با کیفیت و معضل کپی رایت، این دوره در یوتیوب آپلود شده است

کوکتل مزوتراپی فیوژن هیر

نمره 0 از 5
۱۳۰۰۰۰۰ تومان
اگر قصد خرید کوکتل مزوتراپی فیوژن هیر Hair را دارید با ما همراه باشید تا ابتدا این محلول مزوتراپی را

توسکانی – کوکتل مزوتراپی

نمره 0 از 5
۹۰۰۰۰۰ تومان
اگر قصد خرید کوکتل مزوتراپی توسکانی را دارید با ما همراه باشید تا پس از بررسی ویژگی های این محلول

قرص بیوتین

نمره 0 از 5
تماس بگیرید
اگر قصد خرید قرص تقویت مو بیوتین را دارید با ما همراه باشید تا در این صفحه این دارو را

دیدگاهتان را بنویسید

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.