ایران، مشهد

کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو (زمان و اندازه کوتاهی)

تصویر مربوط به کوتاه کردن مو بعد از کاشت است.

سرفصل های مقاله

کاشت مو امروزه رواج بسیار زیادی یافته است، اما آنچه تا حد زیادی در موفقیت این عمل تاثیرگذار است توجه به مواردی است که باید به خصوص در دو هفته اول بعد عمل رعایت شود. موارد گوناگونی برای مراقبت های بعد از کاشت مو عنوان می شود که یکی از آن ها در رابطه با کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو است. در این رابطه سوالات زیادی مطرح است که در این مقاله قصد داریم برخی از آن ها را بررسی کنیم.

چه زمانی برای کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو مناسب است؟

پس از کاشت مو باید مدتی صبر کنید تا موهایتان به مرحله تثبیت برسند. تا رسیدن به این مرحله که معمولا سه ماه طول می کشد باید از کوتاه کردن و دست زدن به موهای کاشته شده پرهیز کنید. اما پس از آن و تنها با استفاده از قیچی می توانید به کوتاه کردن موهای خود اقدام کنید. البته این زمان ممکن است در کاشت مو با روش های مختلف متفاوت باشد. در روش FIT و SUTبعد از گذشت چهار تا شش هفته از کاشت، می توان موهای ناحیه بانک مو و بعد از دو ماه هم موهای ناحیه کاشت را کوتاه کرد.

در روش کاشت FUT ، فرد می تواند پس از دو تا چهار هفته موهای ناحیه برداشت و بعد از سه ماه موهای ناحیه کاشت را با قیچی کوتاه کند. از آنجا که جای خط بخیه در کاشت مو به این روش باقی می ماند، برای پوشاندن این محل که به شکل یک خط تقریبا 3 سانتی در پشت سر است بهتر است موها را زیاد کوتاه نکنید.

چه زمانی برای کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو می توان از تیغ و ماشین اصلاح استفاده کرد؟

از آنجا که موهای کاشته شده در ابتدا رشد یکسانی ندارند، این سوال برای برخی افراد پیش می آید که آیا می توانم بعد از کاشت موهای سرم را بتراشم؟ در واقع مانند کوتاه کردن مو بعد از کاشت با قیچی، این حالت اصلاح مو هم تا حد زیادی به روشی که برای کاشت مو استفاده شده است، بستگی دارد. در روش FIT باید تا شش ماه از استفاده از وسایل برقی یا تیغ برای کوتاهی یا تراشیدن مو خودداری کرد. در روش قدیمی تر کاشت مو که به نام FUT شناخته می شود هم این زمان شش ماه است.

اما در روش های جدیدتر کاشت مانند SUT و سایر روش ها بعد از دو ماه می توان موها را با شماره یک یا دو ماشین اصلاح، کوتاه کرد. البته در این مورد حتما نظر پزشک خود را جویا شوید تا با توجه به بهبود زخم های سر، بهترین زمان را برای کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو به شما توصیه کند.

در اولین کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو تا چه اندازه می توان مو را کوتاه کرد؟

در این زمان بهتر است موها را تا اندازه ای کوتاه کنید که محل بانک مو و کاشت که ممکن است هنوز کاملا بهبود نیافته باشند، پوشانده شود.

چه زمانی بعد از کاشت مو می توان موها را حالت داد؟

برای اینکه به فولیکول موهای کاشته شده آسیبی وارد نشود، تا دو ماه در زمان کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو نباید برای حالت دادن یا تغییر جهت رویش مو اقدام کنید. همچنین رنگ کردن موها بعد از کاشت تا یک یا دو ماه ممنوع است.

جمع بندی

بهتر است برای کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو زیاد عجله نکنید چون فولیکول های کاشته شده معمولا به سه ماه زمان نیاز دارند تا تثبیت شوند. به طور کلی شما مجاز هستید دو تا سه ماه بعد از کاشت مو برای کوتاه کردن موها با قیچی و شش ماه بعد برای استفاده از وسایل برقی اصلاح اقدام کنید. بهتر است قبل از انجام هر کدام از آن ها با پزشک خود مشورت کنید. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب هر گونه سوالی برایتان باقی مانده است، می توانید از طریق واتساپ و به صورت آنلاین با مجموعه فولیمو مطرح کنید.

محصولات مرتبط

دوره تخصصی آموزش مزوتراپی مو

۱۹۹۰۰۰ تومان
بسته آموزش مزوتراپی مو فولیمو این امکان را به شما می دهد که به سادگی شیوه انجام و تزریق مزوتراپی

آموزش مزوتراپی صورت

۱۹۹۰۰۰ تومان
 دوره جامع آموزش مزوتراپی صورت بسته اموزش مزوتراپی صورت فولیمو این امکان را به شما می دهد که به سادگی

دوره تخصصی تزریق بوتاکس

۶۹۹۰۰۰ تومان
نحوه دریافت دوره چگونه است؟ برای مشاهده با کیفیت و معضل کپی رایت، این دوره در یوتیوب آپلود شده است

کوکتل مزوتراپی فیوژن هیر

۱۷۰۰۰۰۰ تومان
اگر قصد خرید کوکتل مزوتراپی فیوژن هیر Hair را دارید با ما همراه باشید تا ابتدا این محلول مزوتراپی را

دوره تخصصی کاشت مو

۵۹۰۰۰۰۰ تومان
نحوه دریافت دوره چگونه است؟ برای مشاهده با کیفیت و معضل کپی رایت، این دوره در یوتیوب آپلود شده است

توسکانی – کوکتل مزوتراپی

۹۰۰۰۰۰ تومان
اگر قصد خرید کوکتل مزوتراپی توسکانی را دارید با ما همراه باشید تا پس از بررسی ویژگی های این محلول

دیدگاهتان را بنویسید

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.