آیا آب پیاز برای ریزش مو می تواند تاثیر گذار باشد؟

آب پیاز برای ریزش مو

   آیا آب پیاز برای ریزش مو می تواند تاثیر گذار باشد؟

بسیاری از مردم دنیا در طول زندگی خود ریزش مو را تجربه می کنند.

ریزش مو از مشکلاتی است که کم و بیش همه انسان ها در طول زندگی خود با آن مواجه می شوند. در برخی افراد این مشکل بنا به دلایلی همچون تغییرات هورمونی موقتی بوده که جای نگرانی ندارد اما در برخی دیگر از افراد این مشکل جدی تر بوده و به همین دلیل نیاز به مداخله درمانی می باشد. بایستی بدانید که ریزش روزانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ تار مو در روز طبیعی بوده و نیاز به درمان خاصی ندارد‌. اما اگر ریزش موی شما بیشتر از این مقدار می باشد نیاز به مراقبت های بیشتری خواهید داشت. امروزه روش های درمانی بسیار متفاوتی برای درمان ریزش مو پیشنهاد می شود که در این میان دارو های گیاهی و طبیعی می توانند گزینه های بهتری برای حل مشکل ریزش مو باشند چرا که عمدتا استفاده از آن را عوارض خاصی را در مصرف کنندگان ایجاد نمی کند. در این بخش قصد داریم تا به بررسی فواید آب پیاز برای ریزش مو و نقش آن در تقویت و پر پشت شدن مو ها بپردازیم‌. با ما همراه باشید.

گروه تخصصی کاشت مو فولیمو با حضور 2 تکنسین حاذق، با بیش از 7 سال تجربه و کاشت بیش از 1000 نفر متراکم ترین حالت کاشت مو در شهر مشهد را برای شما انجام خواهد داد.

آب پیاز چگونه می تواند به حل مشکل ریزش مو کمک کند؟

مواد  طبیعی می توانند بهترین گزینه برای حل مشکل ریزش مو باشند.

با اینکه بسیاری از افراد ریزش مو را مشکلی ارثی می دانند، اما مطالعات ثابت کرده است که تغییرات هورمونی و کمبود ویتامین ها هم می تواند به همان اندازه در این مشکل تاثیر گذار باشند. کاهش جریان خون و کمبود ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز مو، می توانند ریشه مو را تضعیف و بدین ترتیب به ریزش بیشتر مو کمک کنند. در چنین مواردی، می توانید از ماسک های طبیعی مانند آب پیاز برای ریزش مو استفاده کنید.

آب پیاز سرشار از گوگرد می باشد که از اصلی ترین عناصر مورد نیاز مو به شمار می رود. همان طور که می دانید ساختار اصلی مو از پروتئین کراتین تشکیل شده است. گوگرد در این ماده جزو عناصر اصلی بوده و به همین دلیل برای رشد و ترمیم مو وجود این عنصر ضروری می باشد.

آب پیاز حاوی مقادیر کافی از گوگرد برای کمک به ترمیم و جلوگیری از ریزش مو می باشد.

 با ماساژ مو سر با آب پیاز می توانید تا حد زیادی نیاز پوست سر به گوگرد را تامین کنید. علاوه بر این، آب پیاز می تواند میزان گردش خون فولیکول های مو را افزایش دهد که خود این موضوع می تواند رشد مو های شما را تحریک کند. البته در حال حاضر شواهد علمی که بتواند ثابت کند آب پیاز برای ریزش مو در افرادی با الگوی ارثی موثر می باشد، وجود ندارد‌.

 به همین دلیل عمدتا استفاده از این محصول به افرادی توصیه می شود که با کمبود ویتامین مواجه هستند و یا به دنبال تقویت و محافظت از مو خود می باشند.

درمان ریزش مو با آب پیاز

تحقیقات دانشمندان خواص آب پیاز برای ریزش مو را تایید کرده اند

فواید آب پیاز برای ریزش مو بی شمار بوده و به همین دلیل بسیاری از متخصصان آن را از  بهترین دارو های طبیعی برای پر پشت شدن مو می دانند. نکته بسیار مهم، ساده و به صرفه بودن استفاده از آب پیاز برای ریزش مو می باشد که باعث شده تا همه مصرف کنندگان و افرادی که با مشکل ریزش مواجه هستند، امکان استفاده از آن را داشته باشند.

به سه شیوه متفاوت می توان از مخلوط کردن آب پیاز با دیگر مواد طبیعی، ترکیبی مفید و بی عوارض جهت تقویت و پر پشت کردن مو تهیه کرد. در ادامه به چگونگی تهیه و مصرف این موارد می پردازیم. با ما همراه باشید.

برای درمان ریزش مو بسته به عامل آن از روش های مختلفی استفاده می شود

آب پیاز

چندین عدد پیاز را خورد کرده و به مدت یک ربع در آب جوش، بجوشانید. مایع خنک شده را صاف کنید و سپس موهایتان را پس از شست و شوی سر با آن ماساژ دهید. تحقیقات متعدد انجام شده، فواید آب پیاز برای ریزش مو را اثبات کرده اند و به همین دلیل امروزه به عنوان یکی از مناسب ترین روش های درمانی، استفاده می شود. ترکیبی بسیار ساده، ارزان و در دسترس همه که می تواند به طور معجزه آسایی، ریشه مو را تقویت کند و تازگی را به آن برگرداند.

ترکیب آب پیاز و روغن نارگیل 

از ترکیب کردن ۱ قاشق غذا خوری آب پیاز و ۲ قاشق غذا خوری روغن در منزل می توانید به راحتی ماسکی موثر برای درمان ریزش مو تهیه کنید. اگر به روغن نارگیل دسترسی ندارید می توانید از نمونه های دیگر مانند روغن زیتون استفاده کنید. موی خود را به طور کامل با این ترکیب ماساژ داده و به مدت ۱ تا ۲ ساعت اجازه دهید تا بر روی پوست سر باقی بماند. پس از آن می توانید سر خود را بشویید. علی رغم فواید بسیار زیاد اما بهتر است بیشتر از یک بار در هفته از این ماسک استفاده نکنید.

آب پیاز و عسل

ترکیب عسل و آب پیاز برای ریزش مو بسیار موثر می باشد.

ترکیب عسل و آب پیاز، می تواند ماسکی بسیار مقوی برای مو ایجاد کند. برای این کار نیاز است تا دو قاشق غذا خوری آب پیاز را با یک قاشق غذا خوری عسل ترکیب کنید. هفته ای یک بار موی خود را با این ترکیب ماساژ داده و پس از ۲۰ دقیقه هم سر خود را با آب بشویید.

عوارض آب پیاز 

ترکیب آب پیاز و موادی مانند عسل می تواند از عوارض آن بکاهد.

علی رغم فواید بسیار زیاد آب پیاز برای ریزش مو، اما مصرف بیش از اندازه آن می تواند با عوارضی برای بدن همراه باشد. به همین دلیل ضروری است که از مصرف بیش از اندازه آن خودداری کنید.

سوزش، حساسیت و خارش پوست سر از شایع ترین عوارض مصرف آب پیاز می باشد. در برخی افراد پوست سر به ترکیبات موجود در آب پیاز حساس بوده و همین موضوع هم می تواند باعث واکنش های آلرژیک شود. اگر پس از مصرف آب پیاز، عوارض ذکر شده پدید آمد، مصرف آن را کم و یا قطع کنید.

البته مشاهده شده است که ترکیب آب پیاز با دیگر مواد طبیعی مانند عسل می تواند تا حد زیادی از حساسیت آن بکاهد.

فهرست مطالب

Share on email
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *