پروتز مو چیست؟ تفاوت پروتز مو با کلاه گیس – بررسی معایب پروتز مو

پروتز مو بهتر است یا کلاه گیس؟

پروتز مو چیست و هزینه ان چقدر است؟ معایب پروتز مو چه هستند؟ با فولیمو همراه باشید تا تفاوت پروتز مو با کلاه گیس را به طور کامل بررسی کنیم.

پروتز مو چیست؟

کانال فولیمو در اپارات را دنبال کنید

ریزش مو در اقایان و ایجاد طاسی در مناطق مختلف سر انها زیبایی مردان را تحت تاثیر قرار می دهد. انها برای جبران این زیبایی گاه به روش هایی مانند کاشت موی سر و گاه به روش کم خرج تری مثل پروتز مو پناه می برند. پروتز مو در واقع همان کلاه گیس سابق است اما با این تفاوت که چون بر اساس موهای پشت سر فرد طراحی می شود ، شباهت بسیار زیادی به موی طبیعی انسان دارد و تشخیص ان سخت تر از تشخیص کلاه گیس معمولی است.

پروتز مو بهتر است یا کلاه گیس؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما به وجود امده باشد این است که تفاوت پروتز مو با کلاه گیس چیست؟ همانطور که در طول مقاله گفتیم پروتز مو در واقع همان کلاه گیس است اما با این تفاوت که چون بر اساس موهای پشت سر فرد طراحی می شود ، شباهت بسیار زیادی به موی طبیعی انسان دارد و تشخیص ان سخت تر از تشخیص کلاه گیس معمولی است. پس تفاوت اصلی پروتز مو با کلاه گیس در این است که کلاه گیسی که برای شما ساخته می شود طبیعتا ظاهر طبیعی تری دارد و از نظر تشخیص نیز بسیار بهتر است. به این نکته توجه کنید که کلاه گیس بایستی هر ۲ تا ۳ ماه یکبار تعویض گردد ، ولی عمر پروتزها بین دو تا پنج ماه می باشد.

هزینه و قیمت پروتز مو
در تصویر فوق می توانید شکل و شمایل کلاه گیس های مخصوص و نحوه نصب انها بر روی سر را به طور کامل مشاهده کنید.

معایب پروتز مو

متاسفانه تیم کاشت مو فولیمو پروتز مو را به شما پیشنهاد نمی کند چرا که این مورد خالی از ایراد و معایب نمی باشد. در ادامه قصد بررسی معایب پروتز مو را داریم.

اولین و مهمترین عارضه پروتز مو این است که باعث می شود اکسیژن و هوای کافی به پوست سر نرسد. همین مورد باعث می شود که چربی پوست و تعریق با یکدیگر ترکیب شوند و بوی نا مطلوبی را تولید کنند. این بوی نامطبوع برای اکثر افراد و اطرافیانشان به خصوص در فصل گرما بسیار ازار دهنده است.

دومین دلیلی که نباید از پروتز مو استفاده کنید این است که به علت عدم گردش هوا در پوست سر ، پس از مدتی همان مقدار موی کمی روی پوست سر فرد موجود می باشد نیز به مرور زمان از بین می رود. در واقع می توان نتیجه گرفت این نوع کلاه گیس ها پس از مدتی موجب کچلی هر چه بیشتر فرد استفاده کننده می شوند.

سومین دلیل نامناسب بودن پروتز مو اسیبی است که ممکن است به بانک موی فرد وارد شود. در واقع در بعضی مواقع این کلاه گیس ها به وسیله گره به موهای پشت سر یا همان بانک مو متصل می شوند و همین اتصال در دراز مدت می تواند با فشاری که بر روی منطقه بانک مو می اورد موجب ریزش موهای این ناحیه شود و به تراکم مویی بانک موی شما اسیب بزند. بانک مو یکی از مهمترین عوامل هنگام کاشت مو است.

معایب دیگر : ایجاد خارش و حساسیت پوستی ، هزینه بسیار بالا در طولانی مدت در مقایسه با روش های مشابه، کلاه گیس غیر طبیعی و بدون امکان رشد مو. ایجاد قرمزی پوست سر با مرور زمان.

کلاه گیس طبیعی

هزینه پروتز مو

هزینه پروتز مو چقدر است؟ انجام این روش در کلینیک های مختلف قیمت متفاوتی دارد اما به طور کلی با توجه به تراکم مو و غیره ، محدوده ی قیمت چیزی حدود یک الی 3 میلیون تومان می باشد.

مقایسه با کاشت مو

طبیعتا ممکن است در ابتدا با خود فکر کنید که هزینه کاشت بسیار بیشتر از پروتز است به همین دلیل است که افرادی که دچار ریزش شدید می شوند معمولا این روش را به صرفه تر می دانند و انرا به کاشت موی سر ترجیح می دهند. اما باید به این نکته توجه کنید که اولا انتخاب این روش ممکن است در ابتدا مبلغ کمتری را نسبت به انجام کاشت موی سر هزینه کنید اما پس از مدتی هزینه ان نسبت به انجام یکباره کاشت مو بسیار بیشتر خواهد شد. دوما کاشت مو روشی مطمئن تر ، استاندارد تر ، دائمی و بدون عوارض است که قطعا می تواند پس از مدتی زیبایی را به موهای شما باز گرداند. پیشنهاد تیم کاشت مو فولیمو به شما این است که اگر دچار ریزش مو و طاسی هستید و به دنبال راهی برای درمان ان می گردید ، بهتر است روش کاشت مو را انتخاب کنید.

ترمیم مو
نمونه ای از قبل و بعد استفاده از کلاه گیس های مخصوص. در تصویر کاملا تاثیر استفاده از این روش زیبایی صورت مشخص است.

سوالات متداول

آیا پروتز مو دائمی است؟

خیر، دائمی نمی باشد. همانطور که در طول مقاله بررسی کردیم کلاه گیس بایستی هر ۲ تا ۳ ماه یکبار تعویض گردد ، ولی عمر پروتزها بین دو تا پنج ماه می باشد.

آیا پروتز مو ضرر دارد؟

بله اصولا استفاده از انواع کلاه گیس ها به مرور زمان معایب بسیار زیادی خواهد داشت که در طول مقاله 3 ضرر اصلی انرا به طور کامل بررسی کردیم.

قیمت پروتز مو چقدر است؟

انجام این روش در کلینیک های مختلف قیمت متفاوتی خواهد داشت اما اصولا با توجه به تراکم مو و کیفیت کلاه گیس ، محدوده ی قیمت چیزی حدود یک الی 3 میلیون تومان می باشد.

کاشت مو در مشهد

همانطور که گفتیم کاشت مو بهترین و مطمئن ترین راه برای جبران موهای از دست رفته وبازگردانی زیبایی سر شما می باشد. پس اگر از مشکل ریزش موی سر , طاسی و کم پشتی موهای صورت رنج می برید و قصد دارید که در یک مجموعه ی مجرب اقدام به درمان و کاشت مو کنید همین حالا می توانید با تماس با مجموعه فولیمو از مشاوره رایگان بهره برده و درمان خود را اغاز کنید. شماره تماس جهت دریافت نوبت و دریافت مشاوره رایگان از پزشکان متخصص فولیمو: 09155550612

فهرست مطالب

Share on email
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *