کاشت مو بهتر است یا پروتز مو؟ مقایسه دقیق کاشت مو با پروتز مو

سرفصل های مقاله

کاشت مو بهتر است یا پروتز مو؟ پروتز مو چیست؟ بسیاری از افراد که از ریزش مو و طاسی رنج می برند به دنبال راهی برای جبران این نقص هستند. کاشت مو و پروتز مو دو گزینه موجود برای این افراد به شمار می روند. ما در این مقاله قصد مقایسه دقیق کاشت مو با پروتز مو را داریم تا شما را در انتخاب و تشخیص مناسب ترین راه برای بازگردانی زیبایی خود یاری کنیم.

کانال فولیمو در اپارات را دنبال کنید

روش انجام پروتز مو

روش های انجام پروتز مو و کاشت مو متفاوت است و هر یک مزیت و کاستی نسبت به دیگری دارد. روش انجام پروتز مو در مراحل زیر صورت میگیرد:

 1. قبل از هر کار باید ابتدا ناحیه تحت درمان کاملا تراشیده و تمیز شود.
 2. در مرحله دوم چسبی محکم و مخصوص که سازگاری کامل با پوست سر شما دارد، استفاده می شود تا موهایتان کاملا فیکس شود.
 3. سپس پروتزهای مو به شکل یه کلاه آماده یه بصورت دسته ای بر روی نواحی طاس قرار میگیرند. این روش اگر چه دائمی نیست اما روشی بدون درد و خونریزی برای مدت 4 تا 6 ماه است.

مزایای پروتز مو

 • مدت زمان رسیدن به نتیجه: پس انجام عمل پروتز بلافاصله نتیجه قابل مشاهده خواهد بود.
 • مدت ماندگاری: پروتز موها روشی دائمی نیست و مدت زمان طولانی که روی موها باقی میماند حداکثر دوسال خواهد بود.
 • دوره نقاهت: به دلیل اینکه در این روش تنها عمل انجام شده چسباندن موهاست، هیچ دوره تقاهتی ندارد و نتیجه بلافاصله قابل مشاهده است.
 • هزینه روش: در این روش از ابزارهای تخصصی جراحی استفاده نمیشود به همین دلیل هزینه چشمگیری ندارد.

معایب پروتز مو

 • عدم رشد موها: باتوجه به اینکه پروتزها ساخته می شوند و موها کاملا مصنوعی هستند، هیچگونه رشدی در کار نخواهد بود. همچنین فرد آزادی عملی روی مدل موهای خود ندارد.
 • عوارض جانبی: روش پروتز موها هیچ عوارض جانبی ندارد. تنها موردی که شاید قابل مشاهده باشد این است که فرد نسبت به چسب و جنس موی استفاده شده حساسیت داشته باشد. در این زمان با مواردی مانند التهاب، قرمزی، آسیب به بافت پوست و زخم های عفونی روبرو خواهد شد.
تفاوت کاشت مو و پروتز مو

روش انجام کاشت مو

 1. قبل از هر کاری با انجا آزمایشات پزشک معالح تشخیص داده که شما میتوانید کاشت مو را انجام دهید.
 2. سپس پزشک ناحیه بانک مو یا ناحیه اهدا کننده که غالبا پشت سر است را انتخاب می کند
 3. توسط یک ماژیک یا مارکر خط رویش روی پوست سر مشخص میگردد.
 4. در این مرحله پزشک از داروی لیدوکائین برای بی حسی موضعی استفاده می کند تا فرد آرامش پیدا کند و دردی را حس ننماید.
 5. سپس با یکی از متدهای کاشت مو مانند SUT، FUT، FUE، نانوگرافت و … فولیکول های مو خارج میگردد.
 6. در مرحله ششم فولیکول ها توسط متخصص به زیر میکروسکوپ رفته و بهترین ها برای کاشت مو انتخاب میشوند.
 7. در آخرین مرحله هم گرافت ها، به کمک ابزارهای مخصوصی توسط پزشک در ناحیه طاس یا گیرنده پیوند زده خواهند شد.

مزایای کاشت مو

 • مدت زمان رسیدن به نتیجه: کاشت مو کمی صبر و حوصله میخواهد. فرد برای رسیدنب ه نتایح اولیه 3 ماه نیاز دارد و برای دیدن نتیجه کامل تا 2 سال باید صبر کند.
 • مدت ماندگاری: مهمترین مزیت کاشت مو دائمی بودن آن است. اگر فرد در معرض آسیب های جدی مانند تصادف و سانجه قرار نگیرد این نتیجه مادام العمر خواهد بود.
 • دوره نقاهت: روش های مختلف کاشت مو دوره نقاهت های متفاوتی دارد. بسته به اینکه از کدام روش استفاده کرده این باید زمان مختلفی را بگذرانید. برای مثال در روش FUT دوره نقاهت حدودا 3 هفته است.

هزینه روش: هزینه ای که بابت کاشت مو پرداخت می کنید با توجه به مرکز ازائه دهنده خدمات، میزات طاسی سر و بانک مو متفاوت خواهد بود.

معایب  کاشت مو

 • بعد از عمل: پس از عمل احساس مواردی مانند سوزش، درد یا بی حسی کاملا طبیعی است. همچنین ممکن است حالت هایی مانند التهاب، ایجاد دلمه و تورم نیز داشته باشید.
 • عوارض جانبی: معمولا اگر عمل کاشت مو توسط کلینیک معتبر و پزشک ماهر انجام شود عوارض جانبی حدی نخواهید داشت و تنها با تورم و خونریزی جزئی همراه خواهد بود.

پروتز مو بیشتر برای چه افرادی توصیه می شود؟

اما سوال اینجاست که در چه مواردی پروتز مو بر کاشت مو ارجحیت دارد؟ افرادی هستند که بهترین کاندیدای پروتز مو میباشند. برخی از این افراد عبارت اند از:

 1. افرادی که از بیماری آلوپسی رنج میبرند.
 2. کسانی که ریزش موی موقت دارند.
 3. افرادی که برای کاشت مو بانک موی کافی ندارند.
 4. کسانی که با عمل جراحی و پیوند مو به هر دلیلی موافق نیستند.
 5. افرادی که به دنبال راهی سریع و بی دردسر برای رسیدن به موهایی زیبا میباشند
 6. افرادی که به بیماری های خاصی مانند بیماری قلبی دچار هستند و نمیتوانند کاشت مو را انجام دهند.
 7. کسانی که ریزش موی آنها در ناحیه کوچکی اتفاق افتاده است.
 8. کسانی که میل به صرف هزینه کمتری نسبت به کاشت مو دارند.
 9. افرادی که پذیرش فولیکول مو در آنها اتفاق نیفتاده و کاشت موی موفقی نداشته اند و ممکن است به دلیل مشکلات پوستی و فیزیکی قادر به کشت موی مجددا نباشند.

تفاوت های پروتز مو با کاشت مو

در ادامه قصد بررسی تفاوت های اصلی کاشت مو و پروتز مو را داریم.

روش انجام هر یک چگونه است؟

در فوق درباره روش انجام هر یک از روش ها حرف زدیم. همانطور که میدانید انجام کاشت مو به عمل جراحی نیاز دارد و باید استانه تحمل درد را داشته باشید. نکته دیگر است که کاشت مو زیرشاخه های بسیاری دارد که در مقایسه با پروتز مو محدودیت کمتری خواهید داشت.

در کاشت مو باید فولیکول های مو بررسی شوند و آنهایی که قوی تر هستند انتختب شده سپس در قسمت های طاس سر کاشته شوند. اما در پروتز مو باید ابتدا موهای فرد و پوست او بررسی گردد سپس اگر مشکلی نبود موهایی متناسب با موهای ایشان آماده شود. سپس روی سر او به کمک چسب هایی نصب می شوند. در پروتز مو مراقبت از چسب ها مطرح است که میتواند برای فرد آزاردهنده باشد.

کدام روش دائمی و کدام روش موقت است؟

پس از دانستن اینکه پروتز مو چیست حال قصد بررسی و مقایسه ویژگی های ان با کاشت مو را داریم. قطعا اولین و مهمترین نکته ای که باید هنگام انتخاب یکی از این دو روش انتخاب کنید بررسی دائمی بودن انهاست. در روش کاشت مو به علت مقاوم بودن موهای کاشته شده نسبت به هورمون ها ، این موها تا اخر عمر همراه شما خواهند بود اما در رو ش پروتز مو نیاز است که هر دو سال یکبار کلاه گیس تهیه شده را تعویض کنید و پروتز جدیدی بر روی سر نصب کنید.

درد کدام روش کمتر است؟

در مجموعه کاشت مو فولیمو ، عملیات پیوند مو با کمترین درد ممکن انجام می شود تا جایی که می توان این شدت درد را بسیار نا چیز نامید اما پروتز مو حتی همین میزان درد مختصر را نیز ندارد.

سرعت نتیجه بخش بودن

هنگامی که برای انجام پروتز مو به مراکز مربوطه مراجعه می کنید ، پروتز همان روز برای سر شما نصب می شود و طبیعتا شما در طول همان به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید. اما در کاشت مو ، شما به حداقل 6 ماه زمان نیاز دارید تا نتیجه اولیه و قطعی کاشت موی سر خود را ببینید.

کدام روش طبیعی تر است؟

یکی از مهمترن ملاک هایی که باید در مقایسه و انتخاب یکی از این دو روش در نظر بگیرید طبیعی یا غیر طبیعی بودن انهاست. در پروتز مو ، موی نصب شده هیچ رشدی ندارد و از این نظر کاملا مشابه کلاه گیس های معمولی می با شد اما به این نکته توجه کنید که شما می توانید موهای کاشته شده را کوتاه یا بلند کرده و حتی تغییر حالت دهید و کاملا مثل موهای طبیعی انسان با انها رفتار کنید. لذا اگر به دنبال روشی طبیعی تر و کارامد تر هستید روش کاشت مو مناسب شماست.

مراقبت های پس از انجام

قطعا بخش زیادی ز مراقبت های کاشت مو و پروتز مو باید توسط فرد انجام شود. در کاشت مو مراقبت ها کمی آسان تر است زیرا پس از انجام کاشت مو تا چند هفته بعد نباید آب یا رطوبت به موهای پیوند زده برسد اما در پروتز مو بلافاصله پس از عمل بطور مداوم و در بازه زمانی های مشخص باید موهای خود را بشویید. در صورتی که شستشو به درستی انجام نشود ممکن است پروتزها آلودگی بخود گرفته و با بوی بد همراه باشند. در نتیجه پروتز مو مراقبت بیشتری نسبت به کاشت مو نیاز دارد.

مقایسه هزینه پروتز مو و کاشت مو

یکی دیگر از مهمترین ملاک ها در مقایسه این دو روش مسئله هزینه انهاست. ممکن است در ابتدا با خود فکر کنید که هزینه کاشت بسیار بیشتر از پروتز است به همین دلیل است که افرادی که دچار ریزش شدید می شوند معمولا این روش را به صرفه تر می دانند و انرا به کاشت موی سر ترجیح می دهند. اما باید به این نکته توجه کنید که اولا انتخاب این روش ممکن است در ابتدا مبلغ کمتری را نسبت به انجام کاشت موی سر هزینه کنید اما پس از مدتی هزینه های ان (خرید چسب مخصوص و ترمیم کلاه گیس) نسبت به انجام یکباره کاشت مو بسیار بیشتر خواهد شد.

تفاوت در القای اعتماد به نفس!

معمولا افراد به علت اینکه به موهای پروتز تعلق ندارد ، اعتماد به نفس کافی در طول استفاده از این نوع کلاه گیس ها نخواهند داشت. اما افرادیکه کاشت موی سر انجام می دهند به علت قابلیت شخصی سازی و حس تعلقی که به موهای تازه خود دارند و همچنین به دائمی بودن انها احساس بهتر و اعتماد به نفس بیشتری خواهند داشت. لذا اگر به دنبال اینهستید که حس بهترین را در هنگام استفاده از این روش ها دریافت کنید ما به شما روش کاشت مو را پیشنهاد می کنیم.

تفاوت در القای اعتماد به نفس!

مقایسه کاشت مو با پروتز مو

پس از بررسی تمامی تفاوت های پروتز مو و کاشت مو حال قصد جمع بندی نهایی و پیشنهاد یکی از روش های فوق را داریم. تیم کاشت مو فولیمو با توجه به هزینه کمتر ، القای اعتماد به نفس بیشتر و طبیعی تر بودن روش کاشت مو ، این روش را جهت بازیابی زیبایی موهایتان به شما پیشنهاد می کند. اگر قصد انجام عملیات پیوند مو را دارید شما می توانید همین حالا با شماره تلفن 09155550612 تماس گرفته ، ابتدا از مشاوره کاملا رایگان تیم فولیمو بهره مند شوید سپس نوبت کاشت خود را در شهر مشهد دریافت کنید.

باتوجه به موارد گفته شده کاشت مو نسبت به پروتز مو مزیت های بیشتر، باارزش تر و برجسته تری دارد و بهتر است که در صورت داشتن شرایط از کاشت مو استفاده کنید. همچنین دستگاه های بکار رفته در کاشت در حال حاضر بسیار پیشرفت کرده‌اند و عوارض و خطرات ناشی از آنه ابه حداقل رسیده است.

در پایان توصیه ما این است که برای درمان طاسی و ریزش موی خود بسیار دقت کنید. تحقیق کنید و تنها با دیدن تبلیغات عمل خود را به دست افرادی ک نمیشناسید نسپارید. یکی از عوامل موفق در کاشت مو و پروتز مو همکاری با تیم متخصص و پزشک مجرب و باتجربه است. با سهل انگاری سلامت خود را به خطر نیندازید.

فولیمو را در اینستاگرام دنبال کنید:

محصولات مرتبط

دوره تخصصی آموزش مزوتراپی مو

۲۹۰۰۰۰ تومان
بسته آموزش مزوتراپی مو فولیمو این امکان را به شما می دهد که به سادگی شیوه انجام و تزریق مزوتراپی

آموزش مزوتراپی صورت

۲۹۰۰۰۰ تومان
 دوره جامع آموزش مزوتراپی صورت بسته اموزش مزوتراپی صورت فولیمو این امکان را به شما می دهد که به سادگی

دوره تخصصی تزریق بوتاکس

۶۹۹۰۰۰ تومان
نحوه دریافت دوره چگونه است؟ برای مشاهده با کیفیت و معضل کپی رایت، این دوره در یوتیوب آپلود شده است

دوره تخصصی کاشت مو

۵۹۰۰۰۰۰ تومان
نحوه دریافت دوره چگونه است؟ برای مشاهده با کیفیت و معضل کپی رایت، این دوره در یوتیوب آپلود شده است

کوکتل مزوتراپی فیوژن هیر

۱۸۰۰۰۰۰ تومان
اگر قصد خرید کوکتل مزوتراپی فیوژن هیر Hair را دارید با ما همراه باشید تا ابتدا این محلول مزوتراپی را

توسکانی – کوکتل مزوتراپی

۹۰۰۰۰۰ تومان
اگر قصد خرید کوکتل مزوتراپی توسکانی را دارید با ما همراه باشید تا پس از بررسی ویژگی های این محلول

دیدگاهتان را بنویسید

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.