عوارض رنگ مو – رنگ کردن مکرر مو ها چه عوارضی دارد؟

کاشت ابرو چیست؟

سرفصل های مقاله

در حال حاضر، در دنیای امروزی رنگ کردن مو امری طبیعی است و بسیاری از دختر خانم ها از سنین کم دست به رنگ کردن موهایشان می زنند در حالی که از عوارض آن آگاهی ندارند. تعداد زیادی از خانم ها و آقایان با پدیدار شدن اولین تار موی سفید بر روی سر خود موهای خود را با استفاده از رنگ های شیمیایی رنگ می کنند. خیلی از افراد هم هستند که اولین قدمی که برای تنوع برمی دارند رنگ کردن موهایشان است و بدون وقفه در فواصل کم این کار را انجام می دهند. آیا رنگ کردن مو عوارض دارد؟ عوارض رنگ مو چیست؟ چرا نباید موهایمان را مکرر رنگ کنیم؟ فواید رنگ کردن مو چیست؟ با فولیمو همراه باشید تا در این مقاله جامع به سوالات بالا پاسخ داده و مضرات رنگ کردن موی سر را بررسی کنیم.

آنچه در این مقاله بررسی می شود:

  • آیا رنگ کردن مو ضرر دارد؟
  • عوارض رنگ کردن مو
  • برای کاهش عوارض رنگ مو چه باید کرد؟
  • فواید رنگ نکردن مو
  • نتیجه گیری رنگ مو و عوارض آن

آیا رنگ کردن مو ضرر دارد؟

رنگ مو مانند رنگ چشم و پوست جز مواردی است که انسان با ان متولد می شود و خصوصیات ان بسته به نژاد انسان متفاوت ارنگ مو مانند رنگ چشم و پوست جز مواردی است که انسان با آن متولد می شود و خصوصیات آن بسته به نژاد انسان متفاوت است. گاه پیش می آید که اشخاص از رنگ موی خود راضی نیستند و در سنین بالا تصمیم می گیرند رنگ موهای خود را تغییر دهند. امروزه در تمام فروشگاه های لوازم آرایشی ، رنگ موهای مختلف در برند های مختلف موجود است و همین مورد رنگ کردن موها را تبدیل به امری ساده و ارزان کرده است. رنگ کردن موی سر در گذشته بیشتر در میان بانوان شایع بود اما امروزه بسیاری از آقایان نیز به دلایل مختلف مانند سفیدی مو و یا حتی زیبایی اقدام به تغییر رنگ موهایشان می کنند. اما سوال اینجاست که آیا رنگ کردن مو ضرر دارد؟ متاسفانه پاسخ در اینباره مثبت است. رنگ کردن بیش از اندازه و مکرر موها برای سلامت پوست و موی سر بسیار مضر است. در ادامه قصد بررسی مضرات رنگ کردن مو را داریم.

مضرات رنگ مو
در حین استفاده از رنگ مو، حتما از دستکش مخصوص استفاده کنید و طبق دستور العمل برند رنگ مو اقدام کنید. بهتر است رنگ مو با پوست صورت تماسی نداشته باشد تا از بروز جساسیت های الرژیک جلوگیری شود.

عوارض رنگ کردن مو

ایجاد حساسیت: یکی از شایع ترین عارضه های استفاده از رنگ مو ، ایجاد حساسیت های پوستی در کف سر است. این واکنش های آلرژیک ممکن است با نشانه هایی مانند  خارش و سوزش پوست سر، قرمز شدن و تورم پوست، ایجاد شوره و تورم در اطراف چشم و مژه ها، بینی و صورت همراه باشند. لذا قبل از استفاده از رنگ مو، حتما نسبت به عدم داشتن حساسیت اطمینان حاصل کنید.

شکنندگی مو: موی انسان پس از استفاده مداوم از رنگ موهای شیمیایی خشک خواهد شد و این خشکی مو، نتیجه ای جز شکنندگی موها و از بین رفتن درخشندگی آن ها در بر نخواهد داشت. لذا اگر سلامت و شادابی موهایتان برایتان مهم است، از رنگ مو های شیمیایی دوری کنید.

ریزش مو: از آنجایی که رنگ کردن مو از ریشه باعث می شود چربی مورد نیاز پوست سر هم از بین برود همین امر موجب ضعیف شدن فولیکول مو شده و شرایط را برای ریزش مو فراهم می کند. ریزش در این افراد از ساقه و یا از ریشه صورت می گیرد.

مضرات رنگ کردن مو

موخوره :موخوره یکی از جدی ترین و بد ترین عوارض و مضرات رنگ کردن مکرر مو است که می تواند شما را مجبور به کوتاه کردن موهایتان کند. برای آشنایی با روش های درمان موخوره می توانید به این لینک مراجعه کنید.

ایجاد مشکلات در بارداری: هرچند که جذب مواد شیمیایی از سرزق مو بسیار ناچیز است اما در هر حال توصیه می شود که خانم های باردار از رنگ مو برای رنگ کردن موهایشان  بخصوص در سه ماه اول بارداری استفاده نکنند تا مشکلاتی برای نوزاد پیش نیاید.

آسم: یکی دیگر از عوارض شایع رنگ کردن مو بروز آسم است. تحقیقات مختلف ثابت کرده است که آرایشگران و همچنین افرادی که به طور مکرر با مواد شیمیایی مانند رنگ مو سروکار دارند و استفاده آن ها از این مواد بیش از اندازه است، بیشتر در معرض ابتلا به آسم قرار می گیرند. این مشکل نتیجه قرار گرفتن در معرض PPD هایی است که در رنگ مو وجود دارند. استفاده و تنفس مداوم مواد شیمیایی در رنگ مو می تواند منجر به سرفه، خس خس سینه، التهاب ریه، ناراحتی در گلو و شدت گرفتن حملات آسم شود.

علت اصلی بروز مضرات رنگ مو، استفاده بیش از اندازه و مکرر آن است. سعی کنید برای کاهش مضرات آن، استفاده از رنگ موهای شیمیایی را به حداقل برسانید و بین دفعات انجام آن فاصله زمانی زیادی قرار دهید تا موهای آسیب دیده بازسازی و ریکاوری شده و سلامت انها به خطر نیفتند.

رنگ کردن مو
علت اصلی بروز مضرات رنگ مو ، استفاده بیش از اندازه و مکرر ان است. سعی کنید برای کاهش مضرات ان ، استفاده از رنگ موهای شیمیایی را به حداقل برسانید و بین دفعات انجام آن فاصله زمانی زیادی قرار دهید تا موهای آسیب دیده بازسازی و ریکاوری شده و سلامت انها به خطر نیفتند.

برای کاهش عوارض رنگ مو چه باید کرد؟

به هر حال رنگ کردن موها گاهی اجتناب ناپذیر است و انسان مجبور است برخی عوارض آن را بپذیرد و یا به دنبال راهی برای کاهش این عارضه های احتمالی باشد. اما آیا راهی برای کاهش این مضرات است؟ خوشبختانه بله.

تست حساسیت: تست حساسیت مهمترین کاری است که باید قبل از رنگ کردن موهایتان انجام دهید. مقدار کمی از مواد رنگ را بر روی قسمت کوچکی از سر خود بمالید و کمی منتظر بمانید تا از عدم وجود حساسیت اطمینان حاصل کنید. پس از چند دقیقه بررسی می توانید فرایند رنگ کردن موهای کل سر را با خیال راحت آغاز کنید.

عدم تماس با پوست سر: در حین استفاده از رنگ مو، حتما از دستکش مخصوص استفاده کرده و با چرب کردن پوست پیشانی، اطراف گوش‌ها و گردن با وازلین، میزان تماس مواد رنگ مو با پوست صورت را کاهش دهید تا از عوارض آن در امان بمانید.

رعایت فاصله زمانی: همانطور که در طول مقاله بار ها و بار ها اشاره کردیم، دلیل اصلی عوارض رنگ مو، استفاده بیش از اندازه و مکرر آن است. سعی کنید برای کاهش مضرات آن، استفاده خود را به حداقل برسانید و بین دفعات رنگ مو فاصله زمانی زیادی قرار دهید تا موها بازسازی و ریکاوری شده و سلامت آن ها به خطر نیفتند.

استفاده کردن از رنگ های قابل شستشو: اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که برای تنوع تصمیم به رنگ کردن موهیتان می گیرید، رنگ های قابل شست و شو را جایگزین رنگ های شیمیایی کنید. این رنگ های موقت کمک می کند که تنوع رنگ را در موهایتان و در مهمانی های مختلف داشته باشید بدون اینکه به ریشه موهایتان آسیب بزنید و این رنگ ها به ساقه موهای شما آسیب کمتری می رسانند.

فواید رنگ نکردن مو

افرادی هستند که وقتی درباره جنس موهایشان از آن ها سوال می پرسید، نمی دانند باید چه بگویند زیرا همیشه در حال رنگ کردن موهای خود هستند و نمی گذارند جنس اصلی موهایشان خود را نشان دهد. اگر دست از تغییر رنگ موهایتان بردارید با جنس اصلی موهایتان رو برو خواهید شد و متوجه می شوید واقعا چه محصولاتی مناسب موی شماست و از محصولاتی استفاده کنید تا موهای شما براق تر و شاداب تر به نظر برسد.

همچنین رنگ کردن مو باعث می شود که موی شما ضخیم تر به نظر برسد اما این یک حس کاذب بیشتر نیست زیرا این اتفاق بخاطر متورم شدن کوتیکول مو و نشستن یک لایه رنگ بر روی شاقه موهای شماست، همین امر موجب می شود که موی شما حجیم تر دیده شود در حالی که خشک و وز شده است. رنگ نکردن مو این موقعیت را برای شما فراهم می کند که با رسیدگی به موهایتان زیبایی را به خود هدیه دهید.

نتیجه گیری رنگ مو و عوارض آن

با رعایت مواردی که در بالا ذکر شد به راحتی می توانید تا حد ممکن مضرات و عوارض رنگ مو را کاهش دهید. به این نکته توجه کنید که در هر صورت ، پس از چندین بار رنگ کردن موهایتان، باید با آن شادابی و نرمی همیشگی موهایتان خداحافظی کنید. به همین دلیل تیم کاشت مو فولیمو رنگ کردن موها با استفاده از مواد شیمیایی را به شما پیشنهاد نمی کند. بهتری است از رنگ کننده های طبیعی مانند حنا و قهوه برای رنگ کردن موهایتان استفاده کنید.

کاشت مو مشهد

تیم کاشت مو فولیمو با بیش از 8 سال تجربه و 1000 کاشت موی موفق به طور تخصصی در شهر مشهد اقدام به انجام کاشت مو به روش مدرن FIT می کند. اگر قصد دارید تا به صورت تضمینی زیبایی موهایتان را به سرتان بازگردانید همین حالا می توانید با شماره تلفن 09155550612 تماس گرفته و با مشاوران تیم کاشت موی ما مکالمه کنید. خوشبختانه مشاوره تلفنی تیم ما کاملا رایگان است و متخصصین ما تلاش خواهند کرد در طول ان به تصمیمی درست درباره درمان طاسی سر شما برسند.

تیم کاشت مو فولیمو را در اینستاگرام دنبال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.