شامپو ریزش مو

درمان ریزش مو با شامپو – آیا استفاده از شامپوی در ریزش مو موثر است؟

کدام شامپو ها برای درمان ریزش مو مناسب هستند؟ پیشگیری از ریزش مو با شامپو چگونه است؟ ایا به دنبال یک شامپوی مناسب برای درمان ریزش مو خود هستید؟ با فولیمو همراه باشید تا تاثیر شامپوی ریزش مو را بررسی کنیم.

کانال فولیمو در آپارات را دنبال کنید.

آیا استفاده از شامپو بر روی ریزش مو موثر است؟

سوالی که ممکن است برای عده زیادی وجود داشته باشد این است که ایا واقعا شامپو بر روی جلوگیری از ریزش موی سر تاثیر گذار است یا خیر؟ پاسخ کاملا بستگی به دلیل و علت ریزش مو شما دارد. همانطور که می دانید مو و ریشه ان تنها از خون تغذیه می کنند و شامپو ارتباطی با خون و موارد داخلی ندارد.

لذا تنها در صورتی می توان از شامپو انتظار تاثیر مثبت داشت که علت ریزش عوامل خارجی مانند چربی سر و عفونت های قارچی باشد. در واقع اگر علت ریزش موی سر شما موارد مانند اختلالات هورمونی ، عوامل ارثی و کمبود های مواد مغذی باشد طبیعتا شامپو ها کمکی به توقف ریزش موی شما نخواهند کرد. پس اولین مرحله این است که شما علت ریزش موی خود را بیابید. نکته : معمولا در 90 درصد افراد به خصوص اقایان علت ریزش موی انها مشکلات ارثی و اختلالات هورمونی می باشد.

پس ریزش مو رو به دو گروه تقسیم می کنیم.

1- عوامل بیرونی مانند چربی موی سر که شامپو نقش مهمی دارد

2- عومل درونی مانند ریز مغذی ها و عوامل هورمونی که شامپو نقش تاثیر گذاری ندارد و معمولا 90 درصد ریزش مو ها در این گروه قرار دارند . در ادامه محتوا در مورد درمان هر گروه صحبت خواهیم کرد.

درمان ریزش مو با شامپو
تنها دوبار در هفته موهای خود را با شامپو کاهش دهنده چربی سر بشویید و در باقی روز ها از شامپو های معمولی برای تمیز کردن موهایتان استفاده کنید.

درمان ریزش مو با شامپو

اگر ریزش موی شما در گروه عوامل بیرونی باشد مثلا چربی سر باید حتما از شامپوی مناسب استفاده کنید به عنوان مثال اگر پس از گذشتن 24 ساعت از شست و شوی موهایتان ، دوباره موهایتان چرب می شود متاسفانه شما دچار چربی مو هستید و باید حتما از شامپو های تعدیل کننده چربی سر استفاده کنید. این کار را حداقل دو بار در هفته انجام دهید و در تکرار ان زیاده روی نکنید. چرا که استفاده بیش از اندازه از شامپو های کاهش دهنده چربی باعث می شود پوست سر شما خشک شده و این خشکی باعث افزایش فعالیت غدد چربی شما می شود. لذا شست و شوی بیش از اندازه مو ها نه تنها باعث از بین رفتن چربی پوست سر نمی شود بلکه کاملا تاثیر عکس خواهد داشت و چربی مو هایتان را بیش از پیش خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره درمان چربی مو می توانید به این لینک مراجعه کنید.

اگر ریزش مو های شما به عوامل درونی مربوط باشد، باید از درمان های تخصصی مثل مزوتراپی استفاده کنید تا بتوانید مانع ریزش مو و تقویت آنان شوید.

کدام شامپو ها مناسب ریزش مو نیستند؟

هنگام خرید شامپو مورد نظر حتما به این نکته دقت کنید که ترکیبات ان شامپو چه مواردی را شامل می شوند. به عنوان مثال اگر شامپو مورد نظردارای سولفات ، دی اکساید ، پارابن و یا ماینوکسیدین است ، شامپوی مناسبی نیست و باید به سراغ شامپو های دیگر بروید. در واقع ترکیبات بالا نه تنها کمکی به موهایتان نمی کنند بلکه باعث می شوند که ریشه و ساقه موهایتان اسیب ببینند.

جلو گیری از ریزش مو
توجه به ترکیبات موجود در شامپو بسیار مهم استچرا که وجود برخی ترکیبات در شامپو می تواند به موهایتان اسیب برسانند.

بهترین درمان برای ریزش مو چیست؟

همانطور که در طول مقاله به ان اشاره کردیم ، استفاده از شامپو ها راه حلی قطعی و استاندارد برای مشکل طاسی نمی باشد و در بسیاری از موارد شایع ریزش مو مانند ریزش موی هورمونی کارساز نخواهد بود. روش هایی مانند کربوکسی تراپی ، اوزون تراپی ، مزونیدلینگ ، روش PRP و از همه مهم تر روش مزوتراپی بهترین روش های تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو هستند که می توانید برای اشنایی بیشتر با انها به این لینک مراجعه کنید.

شامپو
فقط در صورتی می توانید از شامپو ها انتظار تاثیر مثبت داشته باشید که علت ریزش عوامل خارجی مانند چربی سر و عفونت های مختلف قارچی باشد.

شما همچنین می توانید با تماس با شماره تلفن 09155550612 از مشاوره رایگان تیم فولیمو بهره مند شوید و در صورت نیاز نوبت مزوتراپی و حتی کاشت مو دریافت کنید. پس وقت را تلف نکنید و مشکل ریزش موی خود را برای تیم فولیمو شرح دهید تا به سرعت درمان ریزش شما را اغاز کنیم.

تیم کاشت مو فولیمو را در اینستاگرام دنبال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *