ایران، مشهد

چگونه از کلاه بعد از کاشت مو استفاده کنیم؟

روش استفاده از کلاه بعد عمل کاشت مو

سرفصل های مقاله

کاشت مو یکی از حساس ترین کارهایی است که شما ممکن است در طول زندگی خود انجام دهید. به همین دلیل، مهم است که نکات مراقبتی بعد از آن را به خوبی انجام دهید. انجام این نکات به شما کمک می کند تا راحت تر دوران پس از کاشت را طی کنید و به نتیجه دلخواه خود برسید. یکی از مهم ترین نکات استفاده از کلاه بعد از کاشت مو می باشد.

استفاده از کلاه به مو سر آسیب وارد می کند؟

شاید از خود بپرسید آیا بعد از کاشت مو، استفاده از کلاه کار درستی است یا خیر؟ آیا گذاشتن کلاه تاثیر منفی در نتیجه نهایی نخواهد داشت؟ تکنسین ها و متخصصین کاشت مو نسبت به این موضوع دو موضع متفاوت دارند. برخی از آنها معتقد هستند که تا یک ماه فرد نباید از کلاه استفاده کند و آن ناحیه باید کاملا آزاد باشد. در حالیکه گروه دوم از تکنسین ها معتقد هستند که استفاده از کلاه مانعی ندارد. در واقع این دسته، استفاده از کلاه را نه تنها بلامانع می دانند بلکه آن را پیشنهاد نیز می کنند.

مقاله پیشنهادی: آموزش کاشت مو

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو چه شرایطی دارد؟

آن دسته از تکنسین هایی که با گذاشتن کلاه مشکلی ندارند، دو شرط اصلی را برای آن در نظر گرفته اند. اول اینکه استفاده از کلاه تنگ به قسمت پیشانی شما آسیب وارد می کند و باعث می شود تا در فرایند پسین کاشت مو تاثیر منفی داشته باشد. آن دسته از تکنسین هایی که مخالف کلاه هستند نیز، استفاده از کلاه های تنگ و نامناسب را دلیل اصلی آن بیان کرده اند. استفاده از کلاه تنگ باعث می شود تا خون رسانی به پیوندهای انجام شده به خوبی صورت نگیرد و شما آن نتیجه دلخواه را نبینید.

بنابراین، به شما پیشنهاد می شود از کلاه هایی استفاده کنید که در قسمت دور سر قابل تنظیم هستند. در چند روز اول که سر ورم دارد، باید از بزرگ ترین سایز آن استفاده کنید تا به زخم شما فشار وارد نشود.

شرایط استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

مورد دوم به نحوه استفاده از کلاه بعد از کاشت مو بر می گردد. برداشتن و گذاشتن دائم کلاه باعث می شود تا تارهای مویی و پیوندهای انجام شده آسیب ببینند. در ماه اول، پیوندهای مو حساس هستند و کوچک ترین آسیب باعث می شود تا نتیجه نهایی تحت تاثیر قرار بگیرد. به همین خاطر باید از کلاه های گشاد استفاده کنید و در هنگام سر گذاشتن یا برداشتن کلاه نیز دقت لازم و کافی را داشته باشید. کلاه را تا جای ممکن پایین نیاورید تا دلمه ها آسیب نبینند.

چرا عده ای استفاده از کلاه را ضروری می دانند؟

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو حکم یک محافظ را دارد. این محافظ بافت های مو پیوندی را از آسیب های خارجی حفظ می کند. آلودگی و گرد و غبار تاثیر بسیار منفی بر زخم های سر شما در اوایل دوران پیوند دارد. علاوه بر آلودگی های خارجی، ممکن است فرد به صورت ناخواسته دائما به سر خود دست بزند و یا سر فرد به جایی برخورد کند. در این حالت، استفاده از کلاه به عنوان یک محافظ نه تنها تاثیر منفی ندارد که ضروری نیز می باشد.

البته لازم به ذکر است که در این بین استفاده از برخی کلاه ها مانند کلاه کاسکت تا یک ماه ممنوع است. همچنین کلاه های ایمنی ساختمانی و شغلی نیز پیشنهاد نمی شوند. این کلاه ها سنگین هستند و دو شرط گفته شده در بالا را ندارند. به همین دلیل، به دلمه سر آسیب وارد می کنند.

استفاده از کلاه هایی مانند کلاه های افراد مشغول در شهرداری و نیروی انتظامی نیز تنها در صورتی جایز است که دو شرط گفته شده در بالا رعایت شود. همچنین کلاه بعد از کاشت مو نباید آلوده باشد. این کلاه ها باید تمیز باشند تا باعث عفونت نشوند.

مقالات پیشنهادی:

سخن پایانی

کاشت مو در صورتی نتیجه مثبتی به همراه خواهد داشت که نکات مراقبتی و ایمنی پس از کاشت رعایت شوند. استفاده از کلاه بعد از کاشت مو به صورت درست و اصولی می تواند در این دوران به شما کمک کند. هر چند که تاثیر مثبت دارد اما استفاده نادرست آن، نتیجه نهایی را به شدت تحت تاثیر منفی قرار می دهد. اگر تصمیم به استفاده از کلاه دارید، حتما نکات گفته شده در بالا را مد نظر داشته باشید.

محصولات مرتبط

دوره تخصصی آموزش مزوتراپی مو

نمره 0 از 5
۱۹۹۰۰۰ تومان
بسته اموزش مزوتراپی فولیمو این امکان را به شما می دهد که به سادگی شیوه انجام و تزریق مزوتراپی را

آموزش مزوتراپی صورت

نمره 0 از 5
۱۹۹۰۰۰ تومان
 دوره جامع آموزش مزوتراپی صورت بسته اموزش مزوتراپی صورت فولیمو این امکان را به شما می دهد که به سادگی

دوره تخصصی کاشت مو

نمره 0 از 5
۳۹۰۰۰۰۰ تومان
نحوه دریافت دوره چگونه است؟ برای مشاهده با کیفیت و معضل کپی رایت، این دوره در یوتیوب آپلود شده است

کوکتل مزوتراپی فیوژن هیر

نمره 0 از 5
۱۴۰۰۰۰۰ تومان
اگر قصد خرید کوکتل مزوتراپی فیوژن هیر Hair را دارید با ما همراه باشید تا ابتدا این محلول مزوتراپی را

دوره تخصصی تزریق بوتاکس

نمره 0 از 5
۶۹۹۰۰۰ تومان
نحوه دریافت دوره چگونه است؟ برای مشاهده با کیفیت و معضل کپی رایت، این دوره در یوتیوب آپلود شده است

توسکانی – کوکتل مزوتراپی

نمره 0 از 5
۹۰۰۰۰۰ تومان
اگر قصد خرید کوکتل مزوتراپی توسکانی را دارید با ما همراه باشید تا پس از بررسی ویژگی های این محلول

دیدگاهتان را بنویسید

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.