استرس و افسردگی و ریزش مو چه رابطه ای با هم دارند؟

استرس و افسردگی و ریزش مو چه رابطه ای با هم دارند؟

استرس و افسردگی و ریزش مو چه رابطه ای با هم دارند؟

استرس و افسردگی و ریزش مو هر سهجزء عارضه های ناراحت کننده ای هستند که بیشتر افراد در زندگی با آن ها دست و پنجه نرم می کنند. آیا از تأثیرات منفی افسردگی بر سلامت جسمی خود با خبر هستید؟ آیا می دانید که استرس چه رابطه و تأثیر مستقیمی بر ریزش مو می گذارد؟ به نظر شما علت اصلی ریزش مو چیست؟ استرس و افسردگی و ریزش مو معضلاتی هستند که ما در این نوشتار به بررسی آنان پرداخته و با دلایل علمی به اثبات می رسانیم که استرس و افسردگی چه بر سر جسم ما می آورند. برای پاسخ پرسش های خود با فولیمو همراه باشید.

رابطه استرس و افسردگی و ریزش مو

ریزش مو یکی از معضلاتی است که هر انسانی شاید یک بار در زندگی با آن رو به رو شده باشد. آن چه که در این وهله اهمیت دارد، جلوگیری از این امر است. استرس و افسردگی و ریزش مو در بیشتر افراد رخ می دهند. سلامت جسم و روح ارزشمند ترین چیزی هستند که هر انسانی در این دنیا دارد، به همین خاطر نمی توانیم ساده از این موضوع بگذریم. عوامل گوناگونی می تواند موجب ریزش مو شود که ما در این بخش تنها دو دلیل آن، یعنی استرس و افسردگی و ریزش مو را بررسی خواهیم نمود.

همان طور که گفتیم عوامل مختلفی مانند رژیم غذایی، ژنتیک، زندگی نا سالم و … می تواند موجب ریزش مو در زنان و مردان شود. اما یکی از مشخصه های اصلی آن که این روز ها در بیشتر افراد نیز دیده می شود، مشکلات روانی است. استرس و افسردگی و ریزش مو کاملا به هم مربوط می شوند. بیایید با یکدیگر در ادامه بپردازیم، به معضل افسردگی و بلا هایی که می تواند بر سر زیبایی ما بیاورد.

استرس و افسردگی و ریزش مو در زندگی

تاثیرات افسردگی بر ریزش مو چیست؟

افسردگی نوعی ناراحتی است که عوارض گوناگونی از جمله درد، مشکلات گوارشی و … را به همراه دارد. آیا تا به حال شده در زندگی دچار افسردگی شوید و ریزش مو را نیز تجربه کرده باشید؟ در نتایجی که دانشمندان جدیداً در رابطه با استرس و افسردگی و ریزش مو به دست آورده اند، حاکی از این است، افسردگی مستقیماً تأثیرات خود را بر ریزش مو می گذارد. در مراحل اول شاید موجب نازک تر شدن تارهای مو شود، اما به مرور باعث ریزش و کم پشت شدن موها می گردد.

محققان با بررسی هایی که در این زمینه داشته اند، به این نتیجه دست پیدا کردند که زنان و مردان 20 تا 30 ساله بیشتر دچار استرس و افسردگی و ریزش مو می گردند. از علائم افسردگی در این افراد که در نهایت منجر به ریزش مو می شود، می توان به خستگی و انرژی کم، کناره گیری و علاقه نداشتن به فعالیت های روزمره زندگی، خلق و خوی ناراحت و … اشاره کرد. کم پشت شدن و در نهایت خالی گشتن برخی از قسمت های سر خود می تواند ناراحتی های عاطفی زیادی به وجود آورد و برای درمان آن تنها باید مشکل را از ریشه حل کنید.

استرس و افسردگی و ریزش مو از معضلات روانی

استرس و افسردگی و ریزش مو معمولا سخت قابل کنترل می شود. حال اگر در زندگی دچار این مشکل شدید و راه حلی نیز پیدا نکردید، اصلا نیازی نیست که نگران باشید، با مراکز حرفه ای کاشت مو در کشور باز هم می توانید زیبایی و جوانی را به چهره خود باز گردانید. استرس و افسردگی و ریزش مو قابل درمان و ترمیم هستند. فولیمو یک مرکز کاشت حرفه ای و تخصصی است که خدمات کاشت مو را برای شما عزیزان به عمل می آورد. اگر نتوانستید در مقابل ریزش مو خود راهکار های درمانی بیابید، ما کاشت مو را پیشنهاد می کنیم.

استرس، چه تاثیری بر ریزش مو دارد؟

تحقیقات نشان داده است که استرس و اضطراب های طولانی مدت و مزمن، تاثیرات بسیار بدی در سلامتی افراد خواهد داشت. وجود استرس در طولانی مدت است، تاثیرات مستقیم خود را بر ریزش مو می گذارد. استرس و افسردگی و ریزش مو سه عاملی هستند که سلامت افراد را تحت تاثیر قرار می دهند. استرس موضوعی است که هر کدام از ما، ممکن است آن را در دنیای امروز تجربه کرده باشیم. اگر به هنگام استرس دچار ریزش مو عصبی می شوید، برای جلوگیری از آن، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

تاثیر استرس بر ریزش مو

استرس و افسردگی و ریزش مو با کنترل کردن تا حدی بهبود می یابند. حال ما از کجا متوجه شویم که ریزش موی ما بر اثر استرس است؟

  1. کندن مو ها

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، برخی از افراد هنگامی که بحرانی از ترس و استرس را پشت سر می گذارند، به کندن مو های خود می پردازند که پزشکان اصطلاحاً به آن تریکوتیلومانیا می گویند. استرس و افسردگی و ریزش مو خود بر اثر یک سری فشار ها ایجاد می گردد. این عارضه یک نوع وسواس بسیار شدیدی است که انسان های زیادی را در سطح جهانی گرفتار خود کرده است.

  • ریزش موی سکه ای

استرس و افسردگی و ریزش مو علائم و نشانه های گوناگونی را در بر می گیرند.آیا می دانستید افرادی که دچار ریزش مو سکه ای می شوند، استرس از دلایل عمده آن است. زمانی که فرد یک فشار بحرانی را می گذراند، گلبول های سفید به اشتباه، به سوی فولیکول های مو حمله ور می شوند. در نهایت به صورت سکه ای بخش هایی از سر را دچار ریزش می کنند. استرس و افسردگی و ریزش مو خود می تواند موجب مشکلات شدید عاطفی گردد، به همین خاطر در چنین مواقعی ما مشاوره کلینیک تخصصی کاشت مو را توصیه می کنیم.

ریزش موی سکه ای بر اثر استرس و افسردگی

شوک و فشارهای عصبی از دلایل اصلی ریزش مو

استرس و افسردگی و ریزش مو از دلایل عمده ای هستند که بر اثر فشار های عصبی ایجاد می گردند. امروزه متاسفانه به دلیل این که جامعه مشکلات و بحران های زیادی را پیش رو دارد، ممکن است که همه ما در زندگی شوک و فشار های عصبی همانند از دست دادن خانواده، مشکلات اقتصادی و … را پشت سر بگذاریم که هر یک از این دلایل با تنش هایی که جسم ما می گذراند، می تواند موجب ریزش مو گردد. استرس و افسردگی و ریزش مو با فشار های عصبی و ناراحی تشدید می گردند.

زمانی که شما در زندگی خود هر نوع بحرانی را تجربه می کنید، کنکور، مرگ، بی پولی و بسیاری از مشکلات دیگر، فراموش نکنید که این موضوعات مستقیما می تواند بر فولیکول های مو تاثیر بگذارد. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم، در این رابطه با کلینیک های کاشت مو مراجعه کرده و برای درمان استرس و افسردگی و ریزش مو از متخصصان مشاوره بگیرید.

استرس و افسردگی و ریزش مو بر اثر فشار های عصبی

چگونه ریزش موی ناشی از استرس و افسردگی را درمان کنیم؟

در این مقاله ما در رابطه با استرس و افسردگی و ریزش مو نکاتی را ذکر کردیم. حال در نهایت می رسیم به این موضوع که راهکار چیست؟ یکی از راهکار هایی که کمک می کند تا ریزش مو شما کاهش یابد، کنترل و کاهش استرس است. می دانیم که استرس واقعا مبحثی است که نمی توان آن را در وجود آدمی از بین برد، اما باید به این باور دست پیدا کنید که شما می توانید استرس خود را کاهش دهید. استرس و افسردگی و ریزش مو به خودی خود ناراحتی های فراوانی به وجود می آوردند.

شما برای کاهش استرس و افسردگی خود تلاش کنید، بعد به مرور متوجه خواهید شد که علائم ریزش مویتان از بین رفته است. حال برای کاهش استرس و افسردگی چه راهکاری وجود دارد؟ ببینید دوستان اگر افسردگی شما از نوع حاد و مزمن است،  برای درمان بهتر است که نزد متخصص بروید. استرس و افسردگی و ریزش مو با کمک مشاوران و پزشکان به مرور حل می شوند. اما اگر ریزش شدیدی دارید، بهترین راهکار برای بازگشت مجدد مو، کاشت مو است.

تاثیرات عالی کاشت مو در زیبایی افراد

با ترمیم مجدد مو ها، زیبایی را به خود برگردانید

کاشت مو این روزها از معروفیت و محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. گاهی اوقات برای افراد در جهت درمان ریزش مو و کنترل استرس و افسردگی واقعا راهی باقی نمی ماند و در آخر نیز با طاسی رو به رو می گردند. در چنین مواقعی امید خود را از دست ندهید. شما باز هم می توانید زیبایی را به چهره خود ببخشید. استرس و افسردگی و ریزش مو در صورتی که در درمان با مشکل مواجه گشتند، تکنیک های بسیاری برای ترمیم مجدد مو ها وجود دارد که در وب سایت فولیمو می توانید از خدمات متنوع آن بهره ببرید.

سخن پایانی

گروه تخصصی کاشت مو مشهد فولیمو، برای این که در درمان و جلوگیری از ریزش مو به شما کاربران گرامی کمک کند، خدمات و آموزش های گوناگونی را در وب سایت خود قرار داده که با مراجعه به آن می توانید، از تمامی فعالیت های این گروه بهره ببرید. استرس و افسردگی و ریزش مو ممکن است در زندگی هر فردی پیش آید، بنابراین نگران نباشید و با آرامش و آسودگی خاطر به درمان آنان اقدام کنید. با فولیمو زیبایی را به خود باز گردانید.

فهرست مطالب

Share on email
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *