تاثیر استرس بر رویش مو تا چه حد جدی است؟

اثرات استرس روی موها

سرفصل های مقاله

همواره فشار عصبی و استرس بر کیفیت فعالیت افراد تاثیرگذار است. علاوه بر فعالیت های روزمره روی وضعیت جسمانی و فیزیکی نیز تاثیر جدی می گذارد. بنابراین تاثیر استرس بر رویش مو باید مورد توجه کافی قرار بگیرد. شما بدون در نظر داشتن فشارهای عصبی و روانی، نمی توانید وضعیت رویش موهای خود را زیر نظر بگیرید. بنابراین، مهم است که راه های مقابله با استرس را بیاموزید تا رشد موهای خود را بهتر کنید. درست است که رشد مو تا حد بسیاری به عوامل ژنتیکی بستگی دارد اما به این معنی نیست که جز ژنتیک عامل تاثیرگذار دیگری نیست. تاثیر عوامل محیطی روی رشد مو شما بسیار زیاد است. بسیاری از این عوامل تحت کنترل شما هستند و با کمی باریک بینی می توانید تاثیرات منفی آن را کاهش دهید. تاثیر استرس بر رویش مو مسئله ای نیست که قابل مدیریت و کنترل نباشد.

تاثیر استرس بر رویش مو به چه صورت است؟

وقتی شما تحت فشار عصبی و استرس هستید، غدد فوق کلیه شما هورمون هایی را تولید می کنند که تعادل هورمونی بدن شما را بر هم می زند. این اختلال در هورمون های شما تمام قسمت های بدن به خصوص فولیکول های مو را درگیر می کند. حال اگر فولیکول های مو شما تحت تاثیر این تغییرات هورمونی قرار بگیرد، موهای شما وارد فاز خاموش می شود. فاز خاموش به اسم فاز استراحت نیز شناخته شده است که توانایی رشد در مو متوقف می شود. پس از گذشت سه ماه از این توقف، مو دچار ریزش و تخریب می شود. تاثیر استرس بر رویش مو در بلند مدت مشهودتر خواهد بود. هر چند در کوتاه مدت نیز شاهد ریزش های بیش از حد خواهید بود تا در نهایت به وضعیت خالی شدن موی سر برسید. استرس باعث تغییرات جسمانی و فیزیکی می شود. عده بسیاری گمان می کنند چون استرس یک مسئله روحی و روانی است تاثیری در تغییرات جسمانی ندارد اما این یک نظر اشتباه است.

استرس توانایی رشد در مو را متوقف می کند و بعد از گذشت چند ماه مو دچار ریزش می شود.

آیا ابتلا به کرونا و استرس آن باعث ریزش مو می شود؟

تاثیر استرس بر رویش مو در دوران ابتلا به کرونا بیشتر می شود. وقتی فرد تحت فشار جسمانی و روانی ابتلا به کرونا باشد، سطح استرس بدن او افزایش می یابد و هورمون های او بهم می ریزد. با ابتلا به کرونا به علت تب و کمبود مواد غذایی در بدن موها در بازه سه ماه پس از ابتلا، وارد فاز خاموش می شوند. به همین دلیل است که برخی افراد بعد از ابتلا به کرونا دچار ریزش مو می شوند. این ریزش مو چیزی نیست که نتوانید آن را کنترل کنید. اول از همه در دوران ابتلا به کرونا باید ویتامین های بدن خود را بالا نگه دارید. کمبود ویتامین و عدم تامین مواد مورد نیاز برای تارهای مو دلیل اصلی این ریزش است. همچنین نگرانی شما و آثار روانی ابتلا به آن نیز باعث تغییرات هورمونی و در نتیجه ریزش مو می شود. تاثیر استرس بر رویش مو در زمان ابتلا به کرونا کمی جدی تر است. این مسئله به این خاطر است که علاوه بر فشار استرس، فشار جسمانی و ضعف فیزیکی نیز وضعیت را پیچیده می کند.

استرس ابتلا به کرونا یکی از عوامل اصلی ریزش مو در آن دوره است.

چگونه می توان با استرس مقابله کرد؟

مقابله با استرس یک افسانه نیست. تنها لازم است چند نکته طلایی را بدانید و با به کارگیری آنها فشار روانی موجود را کنترل کنید. کنترل سطح استرس شما نه تنها برای رویش مو که برای سایر ابعاد جسمانی و روحی شما نیز مهم است. سطح زندگی روزمره شما در زمان کاهش استرس به مراتب بهتر خواهد شد. هر چه زندگی روزمره آسوده تر باشد، زمان بیشتری برای رسیدگی به موهای خود خواهید داشت.

آموزش راه های مقابله با استرس برای جلوگیری از ریزش مو

مکمل های دارویی و تقویتی

یکی از بهترین راه حل های مقابله با استرس، استفاده از مکمل های دارویی است. اگر همواره به دلایل کاری و خانوادگی تحت استرس هستید، پیشنهاد می شود به یک متخصص مراجعه کنید. این متخصص به شما مکمل های دارویی و تقویتی خاصی می دهد که قسمتی از کمبودهای بدن را جبران می کند. هر چند راه حل بهتر ریشه یابی منبع استرس و از بین بردن آن است اما تا آن زمان، مکمل های دارویی گزینه خوبی هستند.

روش های مراقبتی مو

همچنین شما می توانید از مزوتراپی نیز استفاده کنید تا موهای شما حالت بهتری داشته باشند. استفاده از روش های مراقبتی بعد از کاشت مو نه تنها در زمان استرس که به طور کلی نیز به سلامت مو شما کمک می کنند. تاثیر استرس بر رویش مو با استفاده از مزوتراپی تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

تغییر عادات محیطی

تغییر عادت های محیطی در تغییر سطح استرس موثر است. تعامل با حیوانات و گیاهان باعث کاهش استرس شما می شود. تاثیر این تغییرات محیطی بر بدن، غدد و هورمون های شما بسیار مشهود خواهد بود. دریافت احساس آرامش از حیوانات از لحاظ روانشناسی باعث ایجاد انرژی مثبت می شود. یافته علمی به روز در این راه به شما کمک می کنند. همچنین شما باید تلاش کنید تا در خانه خود نیز انرژی مثبت ایجاد کنید. تاثیر استرس بر رویش مو نیز در چنین محیطی تحت کنترل شما خواهد بود. این کار با استفاده از گیاهان و وسایل ساده امکان پذیر خواهد بود. تنها کافی است یک کنج دلپذیر را با گیاهان پر کنید و تاثیر آن را بر خلق و خو خود ببینید. ایجاد یک محیط پر انرژی باعث می شود تا عوامل محیطی منفی تاثیری بر افزایش استرس شما نداشته باشند. تغییر عادات روزمره و رفتاری تنها در یک محیط امن و پر آرامش امکان پذیر خواهد بود.

سخن پایانی

تاثیر استرس بر رویش مو غیرقابل انکار است. یاد گرفتن راه های مقابله با استرس نه تنها زندگی روزمره شما را بهتر می کند که رشد موی شما را نیز بیشتر می کند. نازک شدن تارهای مو، ریزش مو و مشکلات این چنینی، از پیامدهای استرس هستند. مقابله با استرس کار سختی نیست به شرطی که تمام ابعاد قضیه را تحت کنترل داشته باشید. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاثیر استرس روی موهای خود و مقابله با این مسئله با ما در ارتباط باشید.

مقاله پیشنهادی:

محصولات مرتبط

دوره تخصصی آموزش مزوتراپی مو

۲۹۰۰۰۰ تومان
بسته آموزش مزوتراپی مو فولیمو این امکان را به شما می دهد که به سادگی شیوه انجام و تزریق مزوتراپی

آموزش مزوتراپی صورت

۲۹۰۰۰۰ تومان
 دوره جامع آموزش مزوتراپی صورت بسته اموزش مزوتراپی صورت فولیمو این امکان را به شما می دهد که به سادگی

دوره تخصصی تزریق بوتاکس

۶۹۹۰۰۰ تومان
نحوه دریافت دوره چگونه است؟ برای مشاهده با کیفیت و معضل کپی رایت، این دوره در یوتیوب آپلود شده است

دوره تخصصی کاشت مو

۵۹۰۰۰۰۰ تومان
نحوه دریافت دوره چگونه است؟ برای مشاهده با کیفیت و معضل کپی رایت، این دوره در یوتیوب آپلود شده است

کوکتل مزوتراپی فیوژن هیر

۱۸۰۰۰۰۰ تومان
اگر قصد خرید کوکتل مزوتراپی فیوژن هیر Hair را دارید با ما همراه باشید تا ابتدا این محلول مزوتراپی را

توسکانی – کوکتل مزوتراپی

۹۰۰۰۰۰ تومان
اگر قصد خرید کوکتل مزوتراپی توسکانی را دارید با ما همراه باشید تا پس از بررسی ویژگی های این محلول

دیدگاهتان را بنویسید

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.